آشنایی کامل با چاکرا و شناخت 7 چاکرا اصلی بدن

همچنین میتوانید آنها را در روز یا شب زیر نور خورشید یا مهتاب قرار دهید، و برای پاکسازی درست و حسابی سنگهای هفت چاکرا آنها را به مدت یک شبانه روز در خاک دفن کنید. همچنین میتوانیم از کریستال ها برای پاکسازی چاکراهای کف دست استفاده کنیم. جاسپر قرمز همچنین یکی از بهترین کریستال هایی است که به شما کمک می کند مار کوندالینی خود را که در قسمت پایین ستون فقرات شما قرار دارد، در مرکز چاکرای ریشه بیدار کنید. یکی از وظایف مهم دیگر چاکرا ها جذب، گوارش و توزیع پرانا که همان انرژی حیاتی محسوب می شود، در قسمت های مختلف بدن هستش. در کنار کالبد فیزیکی که همه ما آنها را می شناسیم به عنوان اعضای حیاتی و کم اهمیت تر تشکیل شده اند، کالبد انرژی دارای چاکرای اصلی و فرعی و چاکراهای بسیار کوچکی هستند که از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشند.در بدن انسان ۷ چاکرا وجود دارد که هر یک از این چاکراها یکی از هفت غده بدن را تشکیل و با گروهی از اعصاب که شبکه نیز نامیده می شوند مرتبط هستند. حالتی ست بین ماده و انرژی که ساختار آن مانند بدن جسمانی دارای سر و تنه میباشد منتها کمی منبسط تر و لطیف تر.

رنگ آن قرمز است و از خوراکی های قرمز رنگ (سیب سرخ ، چغندر قرمز ،گوشت قرمز وتخم مرغ )می توان نام برد و موسیقی این چاکرا ، ریتم یکنواخت مثل صدای طبیعت است که می توان از آن بهره برد. رنگ این چاکرا نارنجی و صدای آن وام است. از مجموع دو نیملگن و استخوان خاجی فضایی بوجود میآید که به آن لگن خاصره میگویند. به کار رفته باشند. سنگهای هفت چاکرا چگونه کار میکنند؟ کسانی که زیاد سرما میخورند احتمالاً در این چاکرا ضعف یا عدم تعادل دارند. برای توضیح این ابتدا باید ستون فقرات را شناخت. که در اینصورت میتوانید جواهر مورد علاقه خود را که با سنگ چاکرای مورد نظر به کار رفته است را انتخاب کنید و به هماهنگی این مراکز انرژی کمک کنید. درضمن، با گرفتن دستها در مقابل صورت در زمان قنوت، برگشت انرژیِ درمانگر به کمک صورت نیز اتفاق میافتد. آیا میدانستید چاکراها علاوه بر رنگ مختص به خود، فرکانس منحصر به فردی نیز دارند؟ به طور کلی؛ در سنگهای هفت چاکرا، ارتعاش هر کریستال با مراکز انرژی خاص مطابقت دارد. ابتدا به اختصار با هر یک از مراکز آشنا میشویم و پس از آنکه رنگ و جایگاه و نحوهی تجسم مراکز انرژی را فرا گرفتیم، روش پاکسازی و متعادل کردن آنها را یاد خواهیم گرفت.

شما ممکن است از انرژی این سنگ ها برای فعال کردن یا تقویت قوه شهود، تخیل یا تجسم استفاده کنید که علاوه بر اینها به تعادل چاکرا ها نیز کمک میکنند. از هفت سنگ چاکرا برای فعال سازی، تعادل یا تقویت انرژی چاکراها استفاده می شود. مانترای این چاکرا لام است. یک لیوان چای تهیه شده توسط این گیاه دارویی میتونه کاری کنه که چاکرای پنجم شما فعالیت بهتری داشته باشه و بتونید احساسات و عواطف خودتون رو به صورت راحت تر و روان تر بیان کنید. در کودکان تعداد مهرههای ستون مهرهها، ۳۳ عدد است که در بالغین پنج تای ما قبل آخر بهم جوش خورده و استخوان خاجی یا ساکروم (یک قطعه) را تشکیل میدهند و در پایین تر ۴ مهره آخر نیز بهم جوش خورده، استخوان دنبالچه (یک قطعه) را به وجود میآورند. استخوان خاجی یا ساکروم از جوش خوردن مهرههای انتهایی ستون فقرات (بعد از بخش کمری و قبل از دنبالچه) تشکیل میگردد. چاکرا ریشه خود را از طریق Ujjayi یا نفس پیروزمند – یک تکنیک پرانایاما که هم انرژی بخش است و هم آرامش بخش.

جدای از بحث نحوه تشکیل این دو سنگ، مهم ترین تفاوت آنها در این است که جاسپر کاملا اوپک (نور را از خود عبور نمیدهد) است ولی عقیق مات بوده و نور تا حدی میتواند درون سنگ را روشن کند. بعضی این چاکرا را به اشتباه مرکز کندالینی دانسته اند ولی موضوع کندالینی با این چاکرا تفاوت دارد. توجه به هر دو احساس روانی و فیزیولوژیکی مسئله مهمی است زیرا آنها می توانند یکدیگر را آگاه کنند و علت اصلی مشکل را کشف کنند. تصویر «آتش و دوزخ» را به یاد آورید. اگر در حالت ایستاده یا نشسته اید، میتوانید آن ها را در دست ها یا جیبتان نگه دارید. هنگام حرکت کردن و بیرون رفتن آن ها را در کیف خود قرار دهید. افکار معنوی فلاسفه قدیمی و ایده های جدید را بررسی کنید. این چاکرا هفتمین چاکرا و محل تجربهی اتصالهای معنوی است. اگر احساس تهوع کردید نشانگر تاثیر زیادی این تمرین و افزایش سطح انرژی این چاکراست، لحظه ای به سجده بروید.

دیدگاهتان را بنویسید