امیدوارم در مصر به سهمیه المپیک برسیم


به گزارش مجله خبری نگار/ محمد بیرانوند ملی‌پوش تراپ کشورمان موفق شد در رقابت‌های جوانان آسیا با ۱۴ سال سن مدال برنز را کسب کند تا تاریخ‌ساز شود.

مهدی مبینی دبیر فدراسیون تیراندازی در خصوص این نتیجه، عنوان کرد: ما همزمان با اردو‌های تیم‌های ملی تفنگ و تپانچه بعد از ۲ سال اردو‌های رشته اسکیت و اهداف پروازی را هم آغاز کردیم. برای افزایش انگیزه ورزشکاران را به جام جهانی آذربایجان، جایزه بزرگ قونیه و مسابقات آسیایی قزاقستان اعزام کردیم که در قزاقستان بیرانوند موفق به کسب مدال برنز شد.

وی افزود: با توجه به پشتوانه‌سازی در تفنگ و تپانچه در اهداف پروازی هم پشتوانه‌سازی کردیم که الان ۳ – ۴ استعداد گل کردند. بیرانوند با ۱۴ سال سن در رده سنی جوانان موفق به کسب مدال برنز که ارزش آن برای ما اندازه طلا بود. در صورتی که او درست پرورش داده شود آینده درخشانی خواهد داشت. ما دو سه ورزشکار دیگر هم در این رشته داریم، اما همانطور که می‌دانید تراپ رشته بسیار سختی است. ما در راستای تقویت این رشته دو هفته یک بار مسابقات آزاد کشوری را برگزار می‌کنیم، اما همانطور که می‌دانید هم هزینه‌بر است و هم فعالیت زیادی را می‌طلبد.

دبیر فدراسیون تیراندازی در خصوص برگزاری مسابقات لیگ و آزاد در تفنگ و تپانچه به منظور انتخاب نفرات برتر برای اعزام به مسابقات جهانی مصر و کسب سهمیه المپیک، یادآور شد: ما هم لیگ را برگزار می‌کنیم و هم مسابقات آزاد که همه این‌ها در جهت تقویت تیم ملی است. در مسابقات جهانی مصر علاوه بر رقابت بزرگسالان برای کسب سهمیه المپیک، مسابقات جوانان و نوجوانان هم همزمان برگزار می‌شود.

مبینی ادامه داد: نفرات نهایی هنوز مشخص نشده‌اند. آن‌ها اواخر شهریور برای برگزاری اردو و به روز کردن سلاح‌ها به هانوفر خواهند رفت. مربیان برای انتخاب ورزشکاران شیوه‌نامه دارند که بر اساس رکوردگیری در اردو مسابقات آزاد و لیگ و ارزیابی همه آن‌ها ترکیب را مشخص خواهند کرد. امیدوارم بتوانیم در مسابقات جهانی مصر که در هر ماده ۴ ورزشکار سهمیه می‌گیرند ما هم سهمی داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید