بهترین روش برای درمان مو خوره-راه های پیشگیری از موخوره • Solmaz Hatamian

علت اصلی موخوره کاهش رطوبت و چربی مو میباشد. در چنین شرایطی اگر مو کوتاه هم باشد وضعیت بدتر خواهد شد. سـعی کنید سر موهای خود را برای پیشگیری از موخوره شدن هر ۶ هفته یکبار اندکی کوتاه کنید. مرحله تلوژن در موهای سر معمولا ۱۲ هفته بطول می انجامد و ۲۵ درصد مـوهــای سر در این مرحله قرار دارند. برای پیشگیری از ایجاد موخوره هر دو هفته یک بار سه روغن نارگیل، بادام و زیتون را به نسبت مساوی با هم ترکیب کنید و موهایتان را به این ترکیب آغشته کنید و اجازه دهید این روغنها حدود ۳۰ دقیقه روی موها باقی بمانند. درمان و رفع موخوره با ماسک مو روغنزیتون: مقداری روغنزیتون را گرمکنید و بر روی موهای آسیبدیده بهآرامی ماساژ دهید. موخوره میتواند باعث شکستن مو یا خشک شدنش شود. پیوندهای هیدروژنی و خشک شدن موها سبب میـگردد. به طور کلی روند رشد موها از دوران جنینی شروع می شود. اما در ابرو تنها ۱۰ درصد موها درحال رشد و ۹۰ درصد موها در حال استراحت هستند.

علت آن کـه موهای سر همواره در حال رشد می بـاشـد امـا مثـلا مـوهـای ابرو تا اندازه مشخص بلند میگردد، در کنترل ژنتـیـکی آنهـا بـوده کـه مـدت زمـان آنـاژن و تلوژن آنها را تعیین می کـند. مثلا در موی سر در آن واحد ۸۵ درصد موها در حال رشد بوده و تنها ۱۳ درصد مـوها در حال استراحت میباشند. دوره سیکل کامل رشد و ریزش مو حدود ۳ الی ۴ سال به طول می انجامد اما این مدت برای مژه ها ۴ ماه است. کاربرد دارد برای تقویت موی سر واز بین بردن موخوره ی مو در مدت کوتاهی موثر است . اگر در خرید شامپو، نرم کننده، کاندیشنر مواد تقویت کننده و کراتینه مو … این محصول در نرم شدن و تقویت موهای آسیب دیده و دکلره شده بسیار تأثیرگذار است. به طور کلی، موخوره می تواند بر ظاهر موهای شما تأثیر منفی بگذارد و در صورت عدم مدیریت، در طولانی مدت باعث آسیب جدی مو شود. اگر چه ممکن است شما تمایلی به عدم استفاده از وسایل آرایشی، مراقبت از مو و حالت دهنده موهای خود نداشته باشید، اما استفاده کمتر از آنها و نگهداری موها در شرایط مطلوب می تواند از احتمال ابتلا به موخوره جلوگیری می کند.

چگونه مو ها را صاف و یا فر میکنند؟ تجربیاتتان را با دوستان کمدایی خود در میان بگذارید. مرحله آناژن معمـولا در سر ۶ سـال به طـول مـی انــجامد و ۸۵ درصد موهای سر در این مرحله قرار دارند. این ترکیب را در یک ظرف شیشهای بریزید و تا ۲ تا ۳ روز در جای خشک و خنکی قرار دهید. ۵- در معرض زیاد نور خورشید قرار نگیرید. موها زیاد از ته تراشیده می شوند. هنگامی که سطح مقطع تار مو گرد یاشد و مـو عمود بر پوست سر بروید موها صاف میشوند. هنگامی که سطح مقطع موها بیضی کشیده باشد و با زاویه تیزی از پوست سر برویند موها مجعد میشوند. هـنگامی که سطح مقطع تار مو بیضی شکل و با اندکی زاویه از پوست سر خارج می گردد، موها موج دار می شـوند. شاخ می گردد، به آن موخوره شدن مو می گویند. ریزش ۵۰ الی ۱۰۰ تار مو از موهای سر در روز طبیعی میبـاشد.

در واقع این مواد مغذی آن قدر ناچیزند که دیگر به موها نمیرسد. برای صاف کردن موها نیز دقیقا از همین روش استفاده میشود. الـبـتـه پـر مـویی در زنـان پس از یائسگی نیز بطور خفیفی مشاهده میگردد. مشاهده می نمایید. در حقیقت شامپوهای از این قبیل نرم کننده ها یا محلول های مختلف به وفور یافت می شود اما آیا تمامی آنها با تأثیر خوبی همراه می باشند؟ تغذیه سالم بسیار بر سلامت موی شما تأثیر گذار است. اما آب گرم واقعاً برای موهایتان بد است، بنابراین علاوه بر اینکه استفاده از آن زحمت دارد، ممکن است مضر هم باشد. ✔️قبل از اینکه از سشوار استفاده کنید , کمی موهایتان را با روغن زیتون چرب کنید. اگر زمان کافی برای خشک شدن موها ندارید، می توانید این کار را با باد ملایم سشوار و با فاصله از موهایتان انجام دهید و در این حین نیز موهای خود را به آرامی با شانه دندانه درشت شانه کنید. ۳- از سشوار با درجه خیلی گرم استفاده نکنید. از حرارت زیاد برای خشککردن یا حالتدادن به موها استفاده نکنید. صبح موها را با یک شامپوی غیرسولفاته بشویید. ۷. موهایتان را با یک شامپوی غیرسولفاته ملایم بشویید. اگر موهای شما خشک و شکننده است و شاهد موخوره روی موهایتان هستید، سعی کنید از شامپوهای خشن کمتر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید