بهترین روش برای درمان مو خوره-راه های پیشگیری از موخوره • Solmaz Hatamian

درمان چربی بیش از حد پوست و تغییر در روشهای مراقبت از مو هم در درمان و هم در پیشگیری از شوره سر اهمیت زیادی دارد. بعدازاین دوره، میتوان از روشهای روتین روزانه مراقبت از مو استفاده کرد و هیچ ممانعت بهخصوصی وجود ندارد. برای حفظ رطوبت ریش یکی از راههای کلیدی برای جلوگیری و درمان موخوره ریش است. استفاده از روغنهای گیاهی مثل روغن زیتون و روغن نارگیل مانع از خشکی موهای شما شده و در نتیجه از ابتلا به موخوره جلوگیری میکند. برای اینکه در درمان موخوره با روغن نارگیل به بهترین نتیجه برسید از این روش استفاده کنید. در ادامه این مطلب درباره حنا و فواید آن و اینکه آیا حنا برای رفع موخوره خوب است توضیحاتی ارائه شده است. در این جلسه سرکار خانم ساناز برومندی متخصص زیبایی مو نکات مهمی را درباره جلوگیری از موخوره شدن مو و همچنین خشکی مو بازگو میکند و راه های مراقبت از سلامتی مو را بیان میکند. از یک شانه با دندانه های بزرگ استفاده کنید تا مطمئن شوید که کاندیشنر به همه جا می رسد. موخوره اغلب در موهای خشک دیده می شود، برای این که خشکی مو را از بین ببرید.

سس مایونز را به موها خصوصا قسمت های آسیب دیده بزنید. یک بار در هفته از ماسک های طبیعی آبرسان و نرم کننده مو استفاده کنید و تلاش کنید همیشه موهایتان هیدراته بماند. معرفی اسپری دو فاز ضد موخوره گلیس: اسپری دو فاز ضد مو خوره، یکی از ترمیم کننده های قوی برند شوآرتزکف است. ترکیب زرده تخم مرغ با روغن های گیاهی مثل روغن زیتون هم میتونه ماسک بسیار خوبی برای تقویت موها و همچنین پیشگیری از ایجاد موخوره باشه. توصیه میکنیم به مدت بیست دقیقه روی سرخود روغن زیتون بریزید و با یک کلاه پلاستیکی سرخود را ببندید این امر مانع از نشست گردوخاک به موی شما میشود سپس بهخوبی با یک شامپو موهایتان را شستوشو دهید. از قراردادن نرمکننده روی ریشه موها خودداری کنید. برای پیشگیری از خشکی موی سر باید از شامپوزدن هر روز موها خودداری کرد. برای موهایی که خشک و شکننده هستند، باید از شامپوهایی مخصوص موهای خشک و شکننده استفاده کرد. استفاده از سرکه سیب که میتواند به صافتر شدن موها و رفع وزی مو کمک کند. مواردی مانند دکلرهکردن مداوم مو یا استفاده بیشازحد از اتوی مو یا سشوار میتواند به موها آسیب برساند و موجب سفیدشدن موها شود.

ترک سیگار و الکل نیز تاثیر زیادی در پیشگیری از سفیدشدن موها دارد. از روغن نارگیل برای رفع چربی پوست سر و موها کمک بگیرید. برای استفاده میتوانید با روغن نارگیل ارگانیک، موها و پوست سر را ماساژ دهید. استفاده از روغن نارگیل نیز میتواند به درمان موخوره مو کمک و از بروز آن پیشگیری کند. سیگار را ترک کنید، چرا که سیگار بهتنهایی میتواند عامل مهم ضعیفشدن فولیکولهای مو، شکنندهشدن تارهای مو و در نهایت ریزش موها باشد. موها را هر روز شامپو نکنید هفته ای 3 بار نهایت موها را بشویید. برای محافظت از موها و جلوگیری از موخوره بهتر است هر ۲ ماه یکبار موهایتان را به اندازه یک سانت کوتاه کنید. این کار میتونه از ایجاد موخوره جلوگیری کنه. بهترین رویکرد استفاده از روشهایی برای جلوگیری از ریزش موهاست. نکته مهم دیگر استفاده از شامپو و نرمکننده مناسب و سازگار با موهاست. از انواع دلایل موقتی مانند سبک زندگی، آلودگی هوا، رژیم غذایی و مصرف داروها گرفته تا دلایل جدیتر و دائمی مانند انواع بیماریهای هورمونی و بیماریهای ژنتیکی. برای داشتن موهایی سالم، توصیه پزشکی مصرف مواد غذایی سالم مانند ماهی و آجیل است. خانمها به دلیل داشتن موهای بلند، بیشتر با این عارضه آشنایی دارند.

استفاده از تخممرغ برای درمان موخوره مو؛ چربیهای اشباع شده موجود در تخممرغ و بیوتین و ویتامینهای موجود در آن میتواند به کاهش موخوره موها کمک کند و موها را سالمتر، درخشانتر و بدون وز کند. ورزش، خواب کافی و دوری از استرس هم میتواند به پیشگیری از ریزش مو کمک زیادی کند. شامپو آووکادو سینره با تقویت مو و رفع خشکی مو کمک می کند موهایتان دچار موخوره نشود. تغذیه اصلی مو از داخل به وسیله مویرگ های اطراف آن صورت می گیرد این عناصر به حد وفور در میوه جات و سبزیجات و سایر غذاها وجود دارد، لذا مصرف سبزیجات تازه، جگر، شیر، پیاز، ماهی، سبوس برنج (که سرشار از ویتامین های گروه B می باشد) می تواند مواد مورد نیاز موهای سرتان را تامین نماید. استفاده از این ماسک موجب تغذیه و تقویت ساقه های مو شده که باعث درخشندگی بافت مو شده و زیبایی ظاهر را چند برابر می کند. درمان موخوره مو با استفاده از آووکادو، این ماده مغذی که سرشار از ویتامین A و E است میتواند به تقویت موها کمک کند. مطالعاتی که روی حیوانات انجام شده حاکی از آن است که اولئوروپین، از مواد موثر در روغن زیتون، میتواند رشد مو را تحریک کند.

دیدگاهتان را بنویسید