بهترین شامپو برای جلوگیری از موخوره + راه های درمان موخوره – مجله سین دخت

بعد از گذشت این میزان زمان، موهای خود را با یک شامپو مناسب و آب نه چندان داغ به طور کامل بشویید تا موهای شما به طور کامل از سس پاک شود؛ همچنین برای آنکه تاثیر مطلوبی از این شیوه ببینید، بهتر است دو بار در هفته این کار را نیز انجام دهید. شاید برای شما عجیب باشد که از سس مایونز میتوان در جهت درمان موخوره استفاده کرد، اما باید گفت این ماده نقش پررنگی در درمان موهای آسیب دیده دارد و میتواند موهای شما را به خوبی نرم و براق کند؛ اما چگونه میتوان از این ماسک در جهت درمان موخوره استفاده کرد؟ شما میتوانید با استفاده از حنا به درمان این مشکل کمک کنید، همچنین حنا موهای شما را نرم و لطیف میکند. اما غیر از خاصیت نرم کنندگی، این مواد به خوبی می تونن شفت موها را محافظت و از شکاف خوردن اونا جلوگیری کنن و همچنین در تقویت رشد موها هم موثرن. سایش دو قسمت پوست روی یکدیگر، مثل بازو به پوست تنه یا سایش پوست با پارچه و لباس و همچنین خشک کردن خشن بدن با حوله بعد از استحمام نیز ممکن است باعث بروز این عارضه شود. اگر این مشکل به این مرحله رسیده باشد اولین کاری که باید انجام بدهید این است که از یک پزشک پوست و مو نوبت بگیرید.

اگر بعدازاین که موهای خود را کوتاه کردید خواستید از نرمکننده استفاده کنید این نکته را در نظر بگیرید که بعضی از نرمکنندهها تنها موخوره را مخفی میکنند اما این مشکل را از بین نمیبرند. بهتر است خیلی کم از سشوار و اتوی مو استفاده کنید و اگر هم استفاده می کنید، حرارت آن را ملایم کنید، گرمای زیاد مثل تابش مستقیم اشعه فرابنفش خورشید باعث شکنندگی موی سر می شود. پس از آنکه مواد را با هم ترکیب کردید، آن را به مدت 20 دقیقه بر روی موهای خود قرار دهید و با استفاده از یک دستمال یا کلاه سر خود را ببندید و پس از گذشت زمان سر خود را با استفاده از آب ولرم و یک شامپو مناسب شست و شو دهید؛ این ماسک در درمان موخوره نقش تاثیرگذاری دارد، بنابراین استفاده از آن را فراموش نکنید. پس از اتمام انتظار با دقت مو ها را کاملاً شست و شو می دهیم تا ماسک کاملاً پاک شود. دقت داشته باشید که استفادهی زیاد از وازلین روی مو خوره ممکن است باعث تشدید مشکل شود، پس از این روش تنها در شرایط خاص استفاده کنید و در اولین فرصت با استفاده از شویندهی مناسب وازلین را از روی موهای خود پاک کنید.

اگر موها شما دچار این نوع مشکل شده است شما باید هرچه سریعتر برای درمان آن اقدام نمایید؛ زیرا اگر این نوع مشکل را درمان نکنید میتواند آسیب زیادی به موهای شما برساند. شانهزدن صحیح، استفاده از شویندههای مناسب، کمکگرفتن از آرایشگر حرفهای هنگام استفاده از رنگ مو و مواد مشابه، خودداری از استفاده از گرمای زیاد برای خشککردن یا حالتدادن موها، استفاده از اتوی موی سرامیکی و اجتناب از بستن موها برای مدت طولانی میتوانند احتمال بروز این نوع موخوره را کاهش دهند. برای افزایش بازدهی استفاده از روغن نارگیل بهتر است هر دو یا سه روز یکبار، ۲ تا ۴ قاشق از این روغن را به انتهای موها بزنید و اجازه دهید به مدت دوازده ساعت روی موها بماند. موخوره یعنی ایجاد شکاف در انتهای موها یا اصطلاحا، دو یا چند شاخه شدن قسمت انتهای مو که باعث میشه موها حالت بسیار خشک، وز و آسیب دیده پیدا کنن. پس درنتیجه شست و شوی بیشازاندازه باعث خشک شدن موها میشود.

پس هر چقدر موهایتان مجعدتر باشد، به رطوبت بیشتری نیاز دارد. عسل دارای ماده مرطوب کننده است و رطوبت از دست داده مو را به آن برمیگرداند در نتیجه خشکی مو را ازبین میبرد و با تقویت فولیکول های مو باعث درمان موخوره می شود. به خصوص وقتی صحبت از مو میشود، فرقی نمیکند، چه عارضهای سلامت و زیبایی آن را تحت تأثیر قرار داده است. در این روشها به طور کلی از مواد شیمیایی استفاده میشود، که میتواند رطوبت طبیعی موها را از بین ببرد و آنها را خشک و مستعد موخوره کند. این محصول که از دوازده نوع عصاره گیاهی مختلف از جمله روغن آرگان، روغن بادام و روغن جوجوبا تهیه میشود، تأثیر قابل توجهی در تقویت و بهبود سراسری کیفیت موها دارد. در این فرم از موخوره رشتههای مو در قسمتهای مختلف ضخامت یکسانی ندارند و در بسیاری از قسمتها، در تمامی طول مو، شاهد کاهش قابلتوجه ضخامت هستیم. این نوع از این مشکل بیشتر در موها فر مشاهده میشود و اگر موهای فر دارید بهاحتمالزیاد با این مشکل آشنا هستید. جواب سؤال شما این است که: تخممرغ به دلیل داشتن پروتئین ویتامین A و اسیدهای چرب باعث به وجود آمدن رطوبت طبیعی در موهای شما میشود و درنتیجه در درمان این مشکل بسیار مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید