حتما بخوانید: آیا انرژی درمانی واقعا جواب میدهد؟

ریکی (Reiki) که توسط دکتر میکائو اوسویی (Mikao Usui) بنیان گذاری شده است . دکتر میسون ترنر از گروه پزشکی کایزر پرمننته میگوید یوگا درمانی “میتواند برای درمان افسردگی بسیار قدرتمند باشد.” حتی اگر اهل یوگا کار کردن نیستید، ترکیبی از مدیتیشن و حرکات فیزیکی، دو عنصر مهم برای کاهش افسردگی را فراهم میکند. ۱. یوگا درمانی چگونه تاثیر خود را میگذارد. مردینهایی که از این کمربند عبور میکنند در سراسر بدن به اعصاب متصل شده و بیشترین تاثیر را روی اعصاب سیاتیک دارند. تاثیر یوگا همچنین به دلیل ماهیت ملایم و آرامبخشی که دارد بسیار زیاد است. یوگا یک تمرین ورزشی ملایم است که حرکات جسمانی کنترل شده و مدیتیشن را شامل میشود. همچنین فایده دیگه مدیتیشن دو قلب رسیدن به روشن بینی و اشراق هست چون به شدت چاکراهای ما بین تاج و قلب رو تحریک میکنه. یوگا همچنین با افزایش آرامش در برابر واکنش استرس در بدن تغییرپذیری ضربان قلب (HRV) یا تغییر در زمان بین ضربانهای قلب را افزایش میدهد.

سنگهای شارژ شده توسط انرژی کاسایی مثل باتری بارگیری میشوند، آنها برای انرژی کاسا یا میدان نوسانی آن دری ندارند. 10ـ جارو كردن موضعي را بر روي دستها و پاها و چاكراهاي فرعي آنها انجام دهيد. درمانگران این شیوه، ماما ها هستند و اکثر آنها نیز سالخورده اند. این روش یکی از موثرترین راهکار ها برای بازگرداندن انرژی سنگ است. مربی به شما آموزش خواهد داد که چهطور برای انجام حرکات بدنتان را تنظیم کنید، روندی که در ابتدا برای تازهکاران دشوار خواهد بود. در این تحقیق، مصاحبه با تمام ماماهای شهرستان حاجی آباد هرمزگان که داغ درمانی می کردند، انجام شد. مهمترین نتیجه ی تحقیق، نقوش حلزونی شاخ قوچ که هر کدام به یک سمت به صورت حلزونی (یکی به سمت راست و سعد و دیگری به سمت چپ و نحس) حرکت می کنند و در یک نقطه به هم رسیده و همدیگر را خنثی می نمایند. البته در تحقیقات پزشکی نشان داده شده است که با فرو کردن سوزن های طب سوزنی در بدن، سیستم التهابی بدن در همان نقطه فعال شده و باعث ایجاد اثرات خاص در بدن می شود. درواقع می توان گفت شروع بیماری زمانی است كه تعادل انرژی در یك نقطه بدن به هم می خورد، انرژی درمانگر با انتقال انرژی به آن نقطه از بدن سبب بازگشت تعادل شده و در نتیجه به بهبودی كمك می كند.

یکی از کاربردهای نمادها درمان است که در مسیر درمان می توان آن را به دو صورت مشاهده کرد. در کتاب انرژی درمانی پیشرفته می خوانید که پوست در كنترل چاکرا قاعدهای است و از آن انرژی می گیرد. چاکرا هایی که نقش زیادی در انرژی درمانی دارند چاکرای قاعده ای و چاکرای جنسی و چاکرای تاج است. درمانهایی که درمانگر با تجسم و تصور و یا هدایت نماد در درون خود باعث جریان شفابخش از بدنش می شود مانند ریکی و کارونا و چیوس که در این سبک ها شفابخش با مراقبه و تمرکز روی نمادهای خاصی به انرژی دادن می پردازد. ریکی یک روش درمانی جایگزین جامع و مبتنی بر مفاهیم شرقی جریان چی و هفت چاکرای (مراکز انرژی) در بدن انسان است، این روش به دلیل تاکید بر خود درمانی، اصول معنوی آن و اعتباربخشی شفا دهندهها، متمایز از سایر روشهای درمانی بیوفیلد است، درمانگران ریکی دردهای عاطفی، روحی و جسمی را از طریق انتقال انرژی حیاتی جهانی به نام ری-کی بهبود میبخشند، اعتقاد بر این است که انرژی حیاتی یا چی در سراسر جهان جریان دارد، اما ریکی انسان را به روش مستقیمتری به منبع جهانی متصل میکند، ریکی برای بهبود حیوانات و همچنین افراد مورد استفاده قرار میگیرد.

به عنوان مثال، ممکن است بخواهید حرکات دلفین، پل یا سگ را برای درد کمر انجام بدهید. استفاده از نمادها در محیط یا برای مراقبه های شفابخش مانند تصاویر اهرام یا تصاویر معبد خدا طب در یونان باستان یا تارتمایی موسوم به تاروت ماترا در این نوع شفابخشی به دو مقوله فرم و رنگ دقت می شود. یا مثلا حرکت جسد که در آن به طور کاملا آرام به پشت دراز میکشید، میتواند مشکلات خواب را حل کند. هدف و غایتی که در tm (مدیتیشن متعالی) ترسیم شده است این است که باید ذهن را سامان داد، چون ریشه تمامی مشکلات به آشفتگی و پراکندگی ذهن برمیگردد. مدیتیشن فرد را به لحظهی حال میآورد و کمک میکند تا ذهن او خالی شود. مدیتیشن یا تمرکز فکر نیز میتواند تکنیکی فوقالعاده برای آرام کردن یک ذهن پراکنده باشد و به شما احساس صلح و آرامش بدهد. خرد باستانی, معجزه طبیعت and tagged آموزش انرژی درمانی, استفاده از انرژی پرانا یا چی, انرژی حیاتی, انرژی درمانی, انرژی درمانی ریکی, انرژی مثبت و منفی, انرژی های شفابخش, بالابردن ارتعاشات انرژی خود, تائو و درختان, تائوئیسم, تبادل انرژی, تمرین های پاکسازی انرژی, جذب انرژی مثبت, جذب پرانا از درختان, خود درمانی, درختان و انرژی چی, درمان با انرژی های طبیعی, دریافت انرژی از درخت, راه تائو, راههای افزایش شادی و انرژی مثبت, روش انرژی درمانی, شفای خود با کمک درخت, نحوه رد و بدل کردن انرژی با درخت, چگونه انرژی درمانی کنیم by بهنام کاظم پور.

دیدگاهتان را بنویسید