خواص زردچوبه برای پیشگیری و درمان سرطان پروستات

روش های مختلفی برای درمان پروستات وجود دارد؛ طب نوین و طب سنتی دست به دست هم داده اند تا به کمک آن ها بتوانید یائسگی مردانه را کنترل و حتی درمان کنید. پیچوم از پوست یک درخت آلو آفریقایی تهیه می شود و از زمان های بسیار قدیم در طب سنتی برای معالجه مشکلات مجاری ادراری مورد استفاده قرار می گرفت. بهبود این مشکلات در افراد جوان تر سریع تر از افراد بالای ۷۰ سال است. پزشک ممکن است داروهای ضد اسهال را توصیه کند. در این گونه موارد معمولا پزشک داروهای ضد التهابی همچون NSAIDها را تجویز میکند و به همراه آن ممکن است مصرف یک یا چند آنتی بیوتیک را نیز پیشنهاد دهد. گوشت قرمز: تحقیقات نشان میدهند که کاهش مصرف گوشت قرمز ممکن است به بهبود سلامت پروستات کمک کند. احتمال سرطانی شدن این غده با بالا رفتن سن ارتباط مستقیمی دارد به همین جهت است که مراجعات برای درمان پروستات با میانگین سن ۵۰ سال به بالا بیشتر از جوان تر هاست از این رو این دسته از عزیزان باید اهمیت بیشتری به سلامت خود داده و از عوامل خطر آفرینی که موجبات بروز این بیماری را فراهم می آورد در حضر باشند.

تست جریان ادرار: روش انجام این تست به گونهای است که فرد باید در ظرفی متصل به دستگاه خاصی ادرار کند تا دستگاه قدرت و مقدار جریان ادرار را اندازه گیری کند. درمان پروستات را جدی بگیریم! ضروری ترین علائم تشخیص برای درمان پروستات را حتما جدی بگیرید! شیمی درمانی همه سلول های سرطانی در سرتاسر بدن را می کشد و وقتی استفاده می شود که سرطان به بافت های دیگر هم سرایت کرده و سرطان به هورمون درمانی پاسخ نمی دهد. مشابه با جراحی لیزر، در جراحی اندوسکوپی هم برای درمان پروستات، فوق تخصص هیچ برشی در بدن بیمار ایجاد نمی کند. برخی تحقیقات همچنین نشان داده است که ترکیب زردچوبه با برخی از سبزیجات مانند کلم بروکلی، گل کلم، جوانه بروسل، شلغم و کلم می تواند به طرز قابل توجهی خطر ابتلا به سرطان پروستات، و همچنین رشد تومورها را تا حد زیادی کاهش دهد. پروستات شما بیشتر از همه در معرض خطر سرطان پروستات، پروستاتیت و BPH قرار دارد.

۳- جلوگیری از سرطان پروستات حقیقت دارد! استفاده از این دارو ها در بیضه ها که به آنها سلول های سرکوب کننده GNRH گفته می شود. در این میان ماساژ پروستات نیز برای بعضی از مردان تحریک کننده میباشد و میتواند باعث رسیدن مردان به نعوظ کامل شود. مصرف الکل نیز ادرار آور است و در آقایانی که مبتلا به BPH هستند، باعث تشدید این عارضه میشود. معاينه غده پروستات از طريق معاينه مقعد (Digital rectal examination) از الگوهای غربالگر سرطان پروستات است. به جای این کار، پزشک یک اسکوپ فیبر نوری را از طریق سر آلت تناسلی به درون مجرای ادرار فرستاده و سپس بخشی از بافت پروستات که مسیر ادرار را مسدود کرده است، برمی دارد. با توجه به این که پزشک برای ماساژ پروستات باید از طریق راست روده عمل کند، لذا ممکن است دردهایی در ناحیه لگن برای مردان حین ماساژ ایجاد شود. با وجود اینکه این روش جراحی علائم را سریعا بهبود می بخشد اما ممکن است برخی از مردان به مدت چند هفته ادرار دردناک را تجربه کنند.

البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که نمایان نبودن هیچ گونه علامتی از این بیماری به منزله عدم وجود آن در بدن شما نیست بلکه ممکن است در مراحل اولیه هیچ نشانه ای از خود بروز ندهد از این رو بهتر این است که برای تشخیص سلامت خود از تست های غربالگری و معاینه بهره بجویید و در صورت وجود عارضه ای سریعا روند درمان پروستات خویش را زیر نظر پزشکان مجرب در پیش بگیرید. درد های مبهم زیر شکمی و در هنگام برقراری ارتباط جنسی نیز از نشانه هایی است که آقایان بایستی به آن توجه داشته باشند. به طور کلی داشتن رابطه جنسی و خودارضایی در سنین 20 تا 30 سال احتمال ابتلا به این بیماری را کاهش میدهند. کاملا روشن نیست که چه چیزی باعث افزایش اندازهی پروستات میشود، اما ممکن است افزایش سن مردان باعث بهم خوردن تعادل هورمونهای جنسی شود و علتی برای هیپرپلازی خوشخیم پروستات باشد. کمک گرفتنن از لیزر با انرژی بالا برای از بین بردن بافت های پروستات موثر است. تحقیقات مختلف نشان داده است بعضی از گیاهان و مواد غذایی در پیشگیری از بزرگی و حتی سرطان پروستات موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید