درخشش امیدوارکننده فوق ستاره‌ها در پاریس


به گزارش مجله خبری نگار/ایران: اگر سوپرجام فرانسه را چشم‌اندازی برای فصل پیش رو پاری‌سن‌ژرمن فرض کنیم، باید نسبت به آینده این تیم خوشبین بود. تیم کریستوف گالتیه در دیدار با نانت – قهرمان جام حذفی فرانسه – از ابتدا تا انتها بر بازی مسلط بود و با ۴ گل به پیروزی رسید، اما شاید مهمتر از بردن نخستین جام فصل، نقش ستاره‌ها در این پیروزی بود. کیلیان امباپه میهمانی را از دست داد، اما خبر خوب دیگر برای گالتیه اینکه جای خالی او اصلاً احساس نشد. نیمار، لیونل مسی و سرخیو راموس که فصل قبل به خاطر عملکردشان با انتقادات زیادی مواجه شدند، لبخند رضایت را به هواداران پاری‌سن‌ژرمن هدیه کردند. حتی جان‌لوییجی دوناروما هم عملکرد خیلی خوبی داشت آن هم وقتی نانتی‌ها جرأت حمله پیدا کردند، اما او دوبار موزس سیمون نیجریه‌ای را ناکام گذاشت.

این ایتالیایی که از نظر گالتیه مرد شماره یک دروازه پاریسی‌ها است، اوایل بازی هم یک شوت خوب را دفع کرد قبل از اینکه مسی و نیمار بازی را به دست بگیرند. فقط زمان مشخص می‌کند که آیا مسی می‌تواند این فرم را در طول فصل حفظ کند یا نه، اما بازی او مقابل نانت یادآور روزهایش در بارسلونا بود. فوق‌ستاره آرژانتینی همکاری خوبی با نیمار برای زدن گل اول داشت. این دو که در سوپرجام فصل قبل بازی نکردند، در این فصل خیلی هم مؤثر بودند. رابطه خوب این دو در بارسا دوباره به چشم آمد و این نویدبخش موفقیت بزرگی برای گالتیه است. بازی نیمار هم در این مسابقه تماشایی بود. او بعد از پاس گل به مسی یک ضربه ایستگاهی زد که هیچ کاری از آلبان لافونت، دروازه‌بان و کاپیتان نانت در برابر آن برنیامد. یک آمار ویران کننده اینکه نیمار در تمام فصل قبل حتی یک گل از روی ضربات ایستگاهی نزد، آیا باید امیدوار به بازگشت نیمار درخشان باشیم؟

چهل و یکمین جام مسی

لیونل مسی فوق ستاره آرژانتینی از قهرمانی پاری‌سن‌ژرمن در سوپر جام فرانسه ابراز خوشحالی کرد. فوق ستاره پاریسی‌ها در نخستین بازی رسمی فصل جدید پایش به گلزنی باز شد. البته او در تور پیش فصل پی‌اس‌جی در ژاپن هم گلزنی کرده بود، اما آن بازی‌ها برای پاری‌سن ژرمن بازی‌های دوستانه بود. مسی علاوه بر اینکه در اولین بازی رسمی فصل جدید که فینال سوپرجام فرانسه بود، گلزنی کرد، به عنوان بهترین بازیکن زمین هم برگزیده شد. برنده ۷ توپ طلای فوتبال جهان پس از این بازی با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت: «خوشحالم، چون می‌خواستیم فصل را با قهرمانی در این جام شروع کنیم، به پیش…» در همین حال، مسی با قهرمانی در سوپر جام فرانسه چهل و یکمین جام دوران فوتبالی خود را به دست آورد و از این نظر به رکورد دنی الوس برزیلی که ۴۳ جام دارد نزدیکتر شد. این دومین جامی است که مسی با پیراهن پاری‌سن‌ژرمن به دست می‌آورد.

دیدگاهتان را بنویسید