درمان پروستات آقایان: نکات مهم درمان، پیشگیری و جراحی – زیمد

استفاده از رادیوتراپی تطبیقی سه بعدی (D3-CRT) که در حال حاضر برای پرتودرمانی استفاده می شود حجم بافت طبیعی را تابش می کند و به راحتی با دوز نازال به پروستات می رسد. پرتودرمانی با لیزر می تواند به راحتی با داروهای Neoadjuvant و همزمان با نتایج بهتر همراه باشد و برای بیماران مبتلا به سرطان پروستات محلی پیشرفته، توصیه می شود. نتیجه روش ترکیب به طور قابل توجهی، بهتر از عمل جراحی به تنهایی است. سلطانی، انجام تست های غربالگری در سنین پایین تر را راه حل موثری برای کنترل و پیشگیری از پیشروی سرطان پروستات دانست و توصیه کرد: افرادی که دارای سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان پروستات هستند، بهتر است از سنین پایین تر غربالگری و انجام آزمایشات دورهای را انجام دهند. همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، مصرف این گیاه نیز میتواند شما را دچار مشکل کند. اگر شما اضافه وزن دارید یا چاق هستید، به کاهش وزن خود روی آورید. مهم ترین منبع دریافت ویتامین دی نور خورشید است که با توجه به سبک زندگی ایرانی ها، دریافت ویتامین از این طریق به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند. ADT Neoadjuvant به طور قابل توجهی باعث کاهش میزان حاشیه مثبت و تهاجم گره های لنفاوی می شود.

برخی تحقیقات نشان میدهند که سیر و پیاز ممکن است اثر مثبتی بر کاهش خطر ابتلا به بزرگی پرستات دارد. در پایان مطالعات دقیق با گروه شاهد را در زمینه تاثیر داروهای گیاهی در درمان بزرگی خوشخیم پروستات ضروری دانسته و افرادی که بیماری آنها به مرحله جراحی رسیده است باید تحت عمل قرار گیرند و بدانند که مصرف داروهای گیاهی وحتی شیمیایی در درمان پروستات آنها موثر نخواهد بود. گروه خطر بالا شامل مرحله T3، نمره Gleason بیشتر از 7 و PSA بیش از 20 نانوگرم در میلی لیتر است. گروه کم خطر شامل مرحله T1 یا T2، نمره Gleason کمتر از 7 و مقادیر PSA کمتر از 10 نانوگرم در میلی لیتر است. گروه خطر متوسط در مرحله T2، نمره Gleason 7 و ارزش PSA بین 10 تا 20 نانوگرم در میلی لیتر است. درمان محرومیت آندروژن در بیماران ریسک متوسطه در مقایسه با EDRT ارزش دارد. تشعشع به گره های لنفاوی لگنی در بیماران با ریسک بالا انتخاب شده است که نتایج را بهبود می بخشد. اضطرار و فوریت دفع ادرار: احساس نیاز ناگهانی و فوری به دفع ادرار به طوری که فرد به محض احساس دفع باید سریعا خود را به دستشویی برساند در غیر اینصورت قبل از رسیدن به دستشویی ادرار از وی خارج میشود.

این احتمال وجود دارد که، مصرف کالری و چربی بیش از حد خطر سرطان پروستات را افزایش دهد و این به نوبه ی خود رشد سلول های سرطانی پروستات را تحریک می کند. دیگران سریعتر رشد می کنند و در مکان های مختلف بدن شما پخش می شوند. در هر صورت، شما و دکتر خود با یکدیگر کار خواهید کرد تا تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما مناسب است. مطالعه و بررسی های بسیار در سال ۲۰۱۶ ثابت کرد که ایزوفلاون ها خاصیت درمانی بسیار خوبی دارند و به جلوگیری از سرطان کمک می کنند ولی امروزه جامعه پزشکی این فرضیه را رد کرده است و معتقد هستند که این نوع ترکیبات شیمیایی نمی توانند به جلوگیری یا درمان سرطان کمکی کنند بنابراین نظریه های مختلفی در این مورد وجود دارد. عسل با خاصیت ضد عفونی کننده ای که دارد، روش خوبی برای درمان ورم پروستات و مثانه است، عسل هم دارو و هم غذاست و بدون شک دارای اکسیر جوانی و عامل طول عمر می باشد. مهار کننده های 5 آلفا ردوکتاز: این داروها پروستات را با جلوگیری از تغییرات هورمونی که باعث رشد پروستات میشوند کوچک می کنند. بعضی از تومورها به آرامی رشد می کنند نه در همه.

گرده گل با توجه به مکانیسم ضد التهابی خود در درجه اول بر روی التهابات موجود در پروستات تاثیر می گذارد. آیا گرده گل زنبور عسل میتواند التهاب پروستات یا BPH را درمان کند؟ البته تغذیه سالم نمی تواند جای درمان های پزشکی را بگیرد. دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، درباره روش های تشخیص این بیماری توضیح داد: تست psa از جمله تست های غربالگری است که برای تشخیص این بیماری از سنین ۵۰ سالگی انجام می شود و اگر چنانچه سابقه سرطان پروستات در خانواده درجه یک وجود داشته باشد هم توصیه می شود اولین تست های غربالگری از سنین ۴۰ سالگی آغاز شود. مداخله فعال زمانی آغاز می شود که وضعیت بیماری نامطلوب یا پیشرفت در برداشت بیوپسی پروستات با نظارت سالانه نشان داده شود. براکیوتراپی به تنهایی پرتوهای کافی را برای درمان تومورهای کم خطر که توسط کپسول پروستات محدود شده اند فراهم می کند. در میان و برخی از سرطان های با سرطان پروستات با شدت بالا، براکیوتراپی گاهی با EBRT همراه است. 40 تا 50 درصد از مردان 50 ساله به این نوع پروستات مبتلا می باشند که در اثر آماس یا متورم شدن (بزرگ شدن) غده پروستات و به دلیل آلودگیهای میکروبی موجود در مجاری ادراری به وجود میآید.

دیدگاهتان را بنویسید