درمان پروستات آقایان: نکات مهم درمان، پیشگیری و جراحی – زیمد

فشار غده پروستات در هنگام انزال در مردان، باعث می شود مایع به داخل مجرای ادراری وارد شده و با اسپرم مخلوط می شود. با این حال تغییرات هورمونهای جنسی در مردان، سابقه ژنتیکی مرتبط با پروستات و ناهنجاریهای بیضه نیز در بروز این مشکل تاثیرگذار هستند. در صورت احتمال بزرگی پروستات پزشک با انگشت پروستات را معاینه می کند. مردان محترم توجه نمایند که در هنگام آمیزش و نزدیکی با همسر خود، از نگهداشتن منی و جلوگیری از خروج آن خودداری کنند و اجازه دهند تا عمل انزال و خروج مایع منی در زمان آمیزش به صورت روال طبیعی خود صورت بگیرد. امید است با به کار بستن تدابیر ذکر شده، شاهد کاهش و جلوگیری از بروز بیماری ورم و التهاب پروستات در مردان باشیم انشاء الله تعالی. جدیدترین نوع جراحی برای برداشتن پروستات است. بعضی از مردان شاید عادت به بول کردن بعد از انجام عمل مجامعت نداشته باشند اما لازم به ذکر است که ادرار نکردن پس از انجام عمل آمیزش می تواند زمینه ساز بروز مشکلات متعددی در مردان از جمله التهاب پروستات و ایجاد سنگ کلیه شود.

پروستات عضوی از دستگاه تناسلی مردان است. انفارکتوس پروستات: کاهش خونرسانی به یک ناحیه از بافت پروستات باعث مرگ سلولی آن قسمت میشود و منجر به خونریزی میگردد. پس از چندی عضلههای مثانه بهتدریج قویتر، ضخیمتر و حساستر میشوند و بهدنبال این تغییر حالت، حتی زمانی که میزان ادرار جمعشده در آن ناچیز باشد، شروع به منقبض شدن میکند؛ همین مسئله است که باعث تکرر ادرار میشود. حتی اگر توانایی جسمی ندارید، می توانید از یک پیاده روی ساده شروع کنید. مغز گردو نیز فراوان بخورند و پوست خربزه را نازک نازک درآورید و خشکش کنید و سپس جوشانده آنرا میل کنند. این تمرین را 15 تا 20 بار در طول روز تکرار کنید. البته حتماً پیش از مصرف، با پزشک طب سنتی در مورد این مقدار به منظور مصرف، مشورت کنید. دیگر پژوهش ها مقدار مصرفی استاندارد را با مقدار کمتری از cabazitaxel در بیمارانی که غده ی آن ها بعد از درمان با را docetaxel رشد کرده بود مقایسه کردند.به علاوه عوارض جانبی کمتر، این پژوهش همچنین دریافت که مقدار پایین تر دارو به بیماران کمک میکند زندگی طولانی تری داشته باشند. این بخشی از درمان استاندارد برای سرطان پروستات پیشرفته و متاستاتیک است. نوشیدنی های کافئین دار حکم یک دیورتیک را در بدن فرد ایفا می کنند که می تواند میزان، اضطرار و زمان اولیه ادرار در مردان را افزایش دهد از این رو با کاهش مصرف نوشیدنی هایی از قبیل چای، نوشابه، قهوه و شکلات علائم بزرگی غده پروستات را کاهش دهید.

شاید برخی از مردان اطلاع نداشته باشند اما یکی از حقایقی که می تواند منجر به ورم غده پروستات مردان شود، خوابیدن به پشت بلافاصله پس از انجام عمل نزدیکی می باشد. اما زمانی که این بیماری در بدن پیشرفت کند، علائم شدیدتری پیدا می کند. به طور کلی مردانی که دارای شرایط زیر هستند می توانند در صورت استفاده از ماساژ پروستات، علائم را کاهش دهند. به طور معمول، یک پزشک یا پرستار ماساژ را انجام می دهد، اما بیمار (یا خویشاوندان) می توانند آموزش ببینند که چگونه انگشت را به رکتوم مقعد وارد کنند و پروستات را به مدت 10 تا 20 دقیقه ماساژ دهند. اما آیا عمل پروستات خطرناک است؟ دارو شایعترین درمان برای علائم خفیف تا متوسط بزرگ شدن پروستات است. دردسر ساز دیگری که عملکرد پروستات را با اختلال مواجه کرده و علائم بزرگی پروستات را تشدید می کند سدیم است. پروستات غدهاي است كه در زير مثانه قرار داشته و مجراي دفع ادرار را در بر گرفته است. اولین سوال این است که پروستات چیست و کجاست؟

همچنين دم كرده ريشه گزنه نيز در درمان تورم پروستات بسيار مفيد است. مصرف روزانه سه نوبت دم كرده پودر ريشه شيرين بيان، هر نوبت يك قاشق چايخوري در يك ليوان آب جوش و پس از ۱۵ دقيقه ميل نمودن، جهت درمان بسيار مؤثر ميباشد. جهت مصرف می توان روزانه سه نوبت هر نوبت یک قاشق مرباخوری از پودر کتان و یا یک قاشق چای خوری روغن دانه ها را مصرف نمود. به منظور درمان تورم و التهاب پروستات ميتوان روزي سه نوبت در هر نوبت يك قاشق مرباخوري از پيكر رويشي خشك و خرد شده گزنه را در يك فنجان آب جوش دم كرده، پس از ۱۵ دقيقه ميل نمود. طبيعت اين گياه سرد و خشك است و اندام مصرفي آن پيكر رويشي گياه ميباشد. عرق کاسنی و شاهتره برای بیمار مفید است. برخی از افراد دوست دارند که از مکملهای گیاهی یا گیاهان دارویی استفاده کنند اما شواهد و مدارکی کمی وجود دارد که نشان میدهد مصرف آنها برای افراد مبتلا به سرطان پروستات مفید است و ممکن است برخی از آنها خطرناک باشند.

دیدگاهتان را بنویسید