در بدن انسان ما هفت چاکرا داریم

به همین دلیل است که حرکات یوگا مانند ایستادن شانه، گاوآهن و ماهی که عضلات گردن را آزاد می کنند برای چاکرای گلو توصیه می شود. در فضای معنوی مانند یوگا چاکراها به عنوان چرخه انرژی هستند که از لحاظ فیزیکی قابل تشخیص نیستند اما به روح معنوی انسان ها مرتبط می باشند. اغلب در هنر به عنوان یک گل لوتوس معرفی می شود، چاکرا تاج در بالای و مرکز سر قرار دارد. افراد مبتلا به چاكراي ويشودداها كه اغلب آنها را تشكيل مي دهند، اغلب راهنمايي هاي معنوي، عادي، متخصصان كتاب مقدس مي شوند. در بالا به تست چاکراها مختلف پرداختیم که علائم باز شدن چاکراها یا بسته بودن آنها را بررسی کردیم. باز بودن و صادقانه بیان خود می تواند یک چاکرا سالم یک گلو را تضمین کند. اختلالات در چاکرای تاج سر عبارتند از مشکلات چرخه خواب و بیداری، مشکل در تفکر و احساس جدا بودن از جسم خود یا دیگران و ناراحتیهای روانی. هرچقدر که در فعال سازی چاکرا کف دست موفقتر باشیم، میتوانیم انرژی بهتری به اطراف ببخشیم یا احساس بهتری دریافت کنیم.

اوایل ممکن است تغییر زیادی احساس نکنید اما به مرور و با تکرار تغییرات ذهنی و جسمی را خواهید دید. میتوانید کهربا را روی بدن خود و به عنوان زیورآلات استفاده کنید تا فنگشویی خود را تغییر دهید. تجسم نور سفید به عنوان یک مایع از طریق چاکرا ریشه. چنانچه در نمناک میخوانید این چاکرا در بالای سر قرار گرفته و معنوی ترین چاکرا محسوب می شود و هوشیاری معنوی و بیداری درونی را از ابعاد مختلف مدیریت می کند و رنگ آن بنفش یا سفید است و متضمن روح است. در نتیجه، درمان شامل فعال شدن آن یا آرامش است. اگر چاکرا فعال نشده و توسعه نیافته باشد، آن را به شکل غریزه و احساسات یک فرد نشان می دهد، اگر شما بر روی آن کار می کنید، آن را تبدیل به روحانی شخصیت می شود. شکست در کار چاکراهها به معنای بستن آن است، نه ادراک انرژی، و یا افزایش فعالیت آن، و در نتیجه، انرژی بیش از حد جذب شده است. اگر متوجه شدید که صحبت هایتان را قطع می کنید یا بیش از حد با دیگران صحبت می کنید ، بر مکالمه مسلط هستید ، یا نیاز دارید که حرف آخر را بزنید ، ممکن است بخواهید به دنبال راه هایی برای ایجاد تعادل در چاکرای گلو باشید .

در کل امروزه پیدا کردن چنین کلاس هایی سخت نیست و به راحتی میتوان آن را انجام داد. رنگ آن زرد است، مسئول کیسه صفرا، غده فوقانی، کبد، پانکراس و طحال است. همانطور که احتمالا از نام “خورشید” حدس می زنید، این چاکرا به زرد رنگ متصل است، مانند یک آفتاب روشن در ظهر بالا. این شکل این است که چاکراهای انرژی یک فرد را که عمودی در امتداد ستون ستون فقرات قرار گرفته است و به شاخه ها به ستون فقرات متصل می شود، می گیرد. این حیوان و اصل معنوی انسان را متصل می کند. چاکراها مراکز اصلی انرژی نامحسوس بدن هستند که بسته به ویژگی های انرژیکی(فعال) و موقعیتی که در بدن دارند، عميقاً با سلامتی انسان در ارتباط هستند. میشه گفت که هفت چاکرای اصلی در بدن قرار گرفته است و هر کدوم از این چاکرا ها ارگان هایی را تحت کنترل خودشون دارن و به طبع مسئول شکل گرفتن اخلاق، رفتار و مقاومت ما در برابر بیماری ها و موارد اخلاقی و ضعف های ما در قبال بیماری ها و سایر ویژگی های اخلاقی خواهد بود.

به طور کل اختلال در انرژی موجــود در این چاکرا موجب بیماری هایی مثل افسردگی ، بیحالی، اعتیاد ( به هـرچیزی )، روماتیسم ، رعشه و کم خونی می شود و همینطور بیماران بستری بر اثر نحیفی و لاغری و ضعف جسمانی و بیماران حادثه ها و مجروحان جسمانی نیاز شدید به انرژی در این چاکرا دارند اما انرژی دادن به این چاکرا در کودکان هایپراکتیو ، بیماران پر تحرک عصبی ، پارکینسون ، مجنونان ، افراد عصبانی و … در بیان علت آن باید گفت که اصلی ترین کانال انرژی بدن , در اصطلاح “سوشومنا” می باشد که این کانال اصلی, در ناحیه شانه ها به دو کانال فرعی تقسیم می گردد که در نهایت به دو دست می رسد . ضمن آنکه جریان در مجرای اثیری به سمت بالا سیر می کند.این انرژی ها به تدریج پالوده ترمیشوند. این چاکرا به شما این امکان را میدهد تا هرگونه توهمات و هیجانات بدون کنترل را کنار زده و به تصاویر روشن و واقعی دست پیدا کنید.در واقع این چاکرا نقطۀ ارتباط میان دو جریان مهم انرژی در بدن است. حتی امتحان کردن چیزی به سادگی وارونه دراز کشیدن برای حرکت جریان خون به بالای سر می تواند کمک کننده باشد، بنابراین نگران نباشید که یک مبتدی یوگا شما را از تنظیم این چاکرا باز می دارد.

دیدگاهتان را بنویسید