راهای پیشگیری از سرطان پروستات، چگونه؟

دوتاستراید (Avodart) و فیناستراید (Proscar) دو نوع از مهارکننده های 5-آلفا ردوکتاز هستند. التهاب پروستات یا پروستاتیت که دو نوع باکتریایی و غیر باکتریایی دارد و نوع باکتریایی آن به سادگی با مصرف آنتی بیوتیک بهبود مییابد. التهاب حاد پروستات (پروستاتیت): پروستاتیت حاد عفونت باکتریایی پروستات است که میتواند در هر سنی رخ دهد. این غده در حالت طبیعی کوچک و به اندازه یک گردو است. پروستات بخشی از سیستم تولید مثل در آقایان و غده ای کوچک و عضلانی است در اطراف لوله ادرار ، زیر مثانه و بین رکتون و پایه آلت تناسلی قرار دارد.یکی از کارهای پروستات اضافه کردن مایع به اسپرم است که باعث تسهیل حرکت اسپرم می شود.پروستات دارای دو مرحله اصلی رشد است.این غده در طول سال های نوجوانی کوچک است.سپس از سن 25 سالگی به بعد به آرامی بزرگ می شود.در اکثر مردان این رشد غده پروستات تا آخر عمر ادامه پیدا می کند. همچنین، پروستات بخشی از پیشاب راه ، یعنی لوله ای که ادرار را از مثانه به خارج و از طریق آلت تناسلی حمل می کند، احاطه کرده است. این غده به ساختن منی (مایع شیری رنگ که در هنگام نعوظ اسپرم را از بیضه ها در طول آلت تناسلی حرکت می دهد) کمک می کند.غده پروستات که به شکل و اندازه یک گردو است در قسمت عمقی لگن، زیر مثانه و در جلوی رکتوم (راست روده) قرار گرفته است.

علایم انسدادی معمولاً زودتر بروز میکند و شامل تکرر ادرار، احتباس ادرار، کاهش قطر و فشار جریان ادرار و قطره قطره شدن انتهای ادرار میباشد که مشابه علائم هایپرپلازی خوشخیم پروستات است. استراحت ماهیچه ها ادرار کردن را ساده تر می کند. دریافت مشاوره از پزشک متخصص در خصوص مراقبت های لازم از پروستات نیز به پیشگیری از سرطان کمک می کند. پروستات در مردان از سن ۳۰ سالگی شروع به رشد میکند و در نهایت در سن ۵۰ سالگی باعث ایجاد علائم میشود. این روش تحت کنترل کامپیوتر، یک ناحیه تعریفشده در پروستات را گرم میکند در حالی که بافتهای مجاور حفاظتشده هستند. یک عدد انار متوسط تهیه کرده و آن را بشویید و به 4 قسم تقسیم کنید و هریک از قسمت ها را درون ظرفی حاوی آب گذاشته و دانه های آن را جدا کنید و سپس دانه های جدا شده را درون مخلوط کن برزید و بعد از آن از صافی رد کنید.

یکی دیگر از علائمی که بعدها بروز پیدا میکند، سطح پایین گلبولهای قرمز خون است. روشهای درمانی مختلفی در دسترس دکتر اورولوژی است که به عوامل مختلفی از جمله اندازهی پروستات، سن، وضعیت سلامتی فرد و علائمی که فرد تجربه میکند بستگی دارد. یکی از بهترین محصولات موجود در داروخانه که حاوی عصاره گوجه فرنگی بوده و در درمان و پیشگیری از بیماریهای پروستات موثر عمل میکند، قرص اولترا لیکوپن ویتابیوتیکس است. اگر شما درمان بزرگی پروستات را با طب سنتی یا گیاهی دریافت کرده اید، به دکتر متخصص ارولوژی اطلاع دهید؛ چرا که بعضی محصولات گیاهی خاص ممکن است خطر ابتلا به خونریزی را افزایش داده و یا با دیگر داروهایی که مصرف می کنید، تداخل داشته باشد. دیابت، بیماری های قلبی، چاقی و اختلال نعوظ نیز ممکن است باعث بزرگ شدن پروستات شوند. طیف وسیعی از روشهای درمان وجود دارد که از دارو درمانی تا درمانهای تهاجمیتر مانند جراحی، متغیر است. از این رو مصرف خود سویا و منابع آن در شیر سویا برای آقایان می تواند کمک شایانی به سلامت پروستات در آن ها داشته باشد . نتایج این آزمایش برای بررسی پیشرفت یا بهبود بیماری استفاده میشود. مردان آسیایی نسبت به سفیدپوستان و سیاه پوستان کمتر به این بیماری مبتلا میشوند.

هنگامی که نوشیدنی های قندی مانند نوشابه، نوشیدنی رژیمی و آب میوه قندی مصرف میکنید، مصرف کالری دریافتی شما به نسبت کالری مورد نیاز بدنتان بیشتر است. علائم تورم پروستات کدام است ؟ اگر پروستاتکتومی باز یا عمل جراحی باز برداشتن پروستات انجام شود، ممکن است لازم باشد برای مدت شش هفته فعالیتهایتان را محدود کنید. حتی اگر علایم ادراری برای شما آزاردهنده نیستند، شناسایی و یا رد علت آن مهم است زیرا در صورت عدم درمان، مشکلات ادراری ممکن است باعث انسداد مجرای ادراری گردد. اما پروستات با افزایش سن،در ۵۰ تا ۷۰ ممکن است مشکلاتی ایجاد کرده و حضور خود را به مردان یاد آوری کند. همانطور که می دانید پروستات یک غده در زیر مثانه آقایان می باشد که در تولید مثل آن ها نقش مهمی ایفا می کند بسیاری از آقایان مشکلاتی را که برای این غده به وجود می آید برایشان اتفاق افتاده است که معمولاً در سنین بالا بروز می کند. در سنین بالا خطر بیشتری برای ابتلا به این بیماری وجود دارد. عمل زناشویی را مخصوصاً در سنین بالاتر از ۵۵ سالگی ترك نكنید. سعی کنید دو ساعت قبل از خواب مایعات ننوشید تا با مثانه ی پر به خواب نروید.

دیدگاهتان را بنویسید