راه های مناسب برای پیشگیری از سرطان پروستات

چربی های گیاهی نسبت به چربی های حیوانی سالم تر است. میتوان این ویژگی را به وجود ترکیبات پلی فنول و بتالین در لبو نسبت داد که به آن خاصیت آنتیاکسیدانی دادهاست. آزمایشی که بر روی گروهی از مردان انجام گرفت نشان داد که مصرف حدودا 10 گوجه فرنگی در طول هفته خطر ابتلا به بیماری های پروستات را در مردان به نصف کاهش می دهد. و از آن جایی که سرطان پروستات به عنوان سومین بیماری بدخیم در میان مردان ایرانی شناخته شده است. بیایید شما شروع کننده این کار زیبا در میان اقوام باشید. تاکنون عوامل خطر متعددی برای سرطان پروستات مطرح شده است که در این میان نقش سن، قومیت و سابقه خانوادگی ابـتلا بـه سـرطان پروستات به خوبی مشخص شده است. پروستات یک غده کوچک به اندازه گردو بین مثانه و راست روده یک مرد است. حدود 1 از 5 مرد آمریکایی در طول زندگی خود به سرطان پروستات مبتلا می شوند. لازم است در صورت ابتلا به علائم و نشانه های بیماری پروستات سریعا به پزشک مراجعه شود تا پزشک با بررسی های لازم و انجام آزمایشات مورد نیاز نوع بیماری پروستات را تشخیص دهد.

3. گفته می شود برای درمان بیماری هایی از زخم معده تا بیماری های قلبی درمان می شود. حضور ایزوفلاونها، پروتئینهای اتصالی (گلوبولینها) بدن شما را تحریک کرده تا میزان تولید هورمون جنسی تستوسترون را در بدن شما کنترل کنند. دارو هایی که از رسیدن تستوسترون به سلول های سرطانی جلوگیری می کنند: دارو هایی که به ضد آندروژن شناخته می شوند از رسیدن تستوسترون به سلول های سرطانی جلوگیری می کنند. تصور می شود که ترکیبی از کورکومین و آلفا-توماتین که در گوجه فرنگی وجود دارد ، می تواند به رشد سلولهای سرطانی کمک کند. حتی ممکن است مرگ سلولهای سرطانی را تسریع کند. هر دوی اینها میتواند به سرزندگی شما کمک کند. گزنه ادرارآوری طبیعی است و با افزیش جریان ادرار کمک می­کند مواد زائد التهابی دفع شوند. بر اساس بیانیه دکتر “توماس ستیمی” عضو سازمان پیشگیری از بیماری های مجاری ادرار در “ستند فورد” تمام مردها اگر به اندازه کافی عمر کنند، دچار سرطان پروستات خواهند شد. البته علائم التهاب این غده، در افراد مختلف متفاوت می باشد، از این رو تشخیص این بیماری مشکل است. خبر خوب درباره سرطان پروستات این است که این نوع سرطان رشد آهسته ای دارد و ۹ مورد از ۱۰ مورد از این سرطان در مراحل اولیه تشخیص داده می شود.

ولی خبر خوشحال کننده این است که اگر سرطان پروستات در مراحل اولیه تشخیص داده شود درمانش موفقیت آمیز خواهد بود. اگر به استفاده دارویی از زردچوبه علاقه دارید ، در این باره با پزشک خود صحبت کنید. اگر شما هر یک از داروهای گیاهی را استفاده میکنید ، پزشک خود را در جریان بگذارید. داروها. لازم است لیست تمامی داروهایی که مصرف میکنید اعم از داروهای که پزشکان برایتان تجویز کردهاند ، داروهای بدون نسخه و یا داروهای مکمل را به پزشک خود اطلاع دهید. متخصص ارورولوژی به نظارت بر سطح PSA ادامه می دهد و بعد از درمان پروستات آزمایش های دیگری نیز استفاده می کند. محققان دریافته اند که زردچوبه و عصاره آن ، کورکومین ، ممکن است به پیشگیری یا درمان سرطان پروستات کمک کند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، آسپرین یک داروی ضدالتهابی غیراستروئیدی است که با رقیق کردن خون به گردش آن در قلب و عروق کمک میکند. همچنین همانطور که قبلا اشاره شد لبو حاوی ویتامین A. است که غشای مخاطی را سالم نگه میدارد و سلامت غشای مخاطی را بهبود میبخشد.

این یکی از بهترین مکمل ها برای سلامت پروستات است چون با خواص درمانی اضافه اش از سلامت پروستات پشتیبانی می کند. برخی متخصصان میگویند مصرف آب لبو بهتر است، چون بدن بهتر میتواند مواد مغذی آن را جذب کند (در حالت کلی جذب مواد مغذی از آب میوه بیشتر است). لبو منبعی عالی برای کاروتنوئید است که میتواند خطر ایجاد آب مروارید را کاهش دهد. برگ چغندر حاوی ویتامین A. و کاروتنوئید است که میتواند برای بدن شما مفید باشد. لبو حاوی مقدار زیادی بور است، یک مادهی معدنی که مستقیما با تولید هورمونهای جنسی در ارتباط است. اما موسسه تحقیقات سرطان آمریکا هشدار میدهد که مطالعات مربوط به ارتباط گوجهفرنگی با پیشگیری از سرطان پروستات بسیار محدود هستند و باید منتظر نتایج بیشتری بود. توجه داشته باشید که ممکن است بین مصرف چربی های حیوانی و افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات ارتباط وجود داشته باشد. قسمت مورد استفاده این گیاه در درمان تورم پروستات و سوزش مجاری ادراری، دانههای بدون پوست میباشند که به صورت خام و یا فرآوری شده (روغن حاصل از دانهها) مورد استفاده قرار میگیرند. این گیاه سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی همچون ویتامین د و کربوهیدرات و همچنین پروتئین و اسیدآمینه فراوان است که از از ابتلا به انواع سرطان به خصوص سرطان پروستات جلوگیری می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید