راه های پیشگیری از سرطان پروستات در آقایان! – زینوما

بیمار باید پزشک را از مصرف داروهایی که از لخته شدن خون جلوگیری میکند، مطلع کند. از بیماران سیگاری خواسته میشود که کشیدن سیگار را ترک کنند یا کاهش دهند، چون استعمال دخانیات خطر عفونت سینه و لخته شدن خون را افزایش میدهد. اکثر بیماران با انجام دادن جراحی آندوسکوپی پروستات میتوانند از ابتلا به سرطان، انسداد یا عفونت پروستات در آینده کاملاً جلوگیری کنند. پزشک با ماساژ دادن پروستات قسمتی از ترشحات آن را برمیدارد و به آزمایشگاه میفرستاد تا علت را بیابد. زیرا گاهی در افراد این افزایش حجم به گونهای رخ میدهد که انسدادی در مسیر ادرار ایجاد نمیکند و از طرف دیگر مواردی هست که با حجم نهچندان بزرگ پروستات، به علت اثر فشاری روی مجرا، علائم خیلی شدید است. حتی اگر علایم ادراری برای شما آزاردهنده نیستند، شناسایی و یا رد علت آن مهم است زیرا در صورت عدم درمان، مشکلات ادراری ممکن است باعث انسداد مجرای ادراری گردد. حتی اگر سرطان مشکلی نداشته باشد، مهم است که از آسیب رساندن به پروستات خودداری کنید. مایع را دو باز در روز یک بار صبح و یک بار شب میل کنید .

جراحی آندوسکوپی پروستات جریان سمن (مایع منی) را مختل میکند و معمولاً موجب بروز عارضهای به نام انزال پسگرد میشود؛ در این حالت مایع منی بهجای خارج شدن از آلت تناسلی درون مثانه پخش میشود. تقریبا به شکل مخروط است که قاعده آن در زیر گردن مثانه قرار دارد و رأس آن متوجه پایین است. سرطان پروستات باعث بروز علائمی مانند مشکلات ادراری از قبیل ضعیف یا آهسته شدن جریان ادرار، ادرار خونی، تکرر ادرار به ویژه در شب، اختلال نعوظ، ضعف یا بیحسی پاها و پایین پاها و احساس درد در مفاصل ران، کمر، قفسه سینه یا دیگر ناحیههای محل انتشار سرطان از پروستات به استخوان میشود. گروه ویژه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده در حال حاضر غربالگری منظم سرطان پروستات را برای همه مردان بین 55 تا 69 سال توصیه می کند. ماساژ پروستات توسط برخی از مردان یک عمل جنسی لذت بخش محسوب می شود. هیپرپلازی خوشخیم پروستات بر ۴۰ تا ۵۰ درصد از مردان ۵۰ تا ۶۰ ساله تأثیر میگذارد، اما فقط در ۱۰ درصد از موارد به مداخلهی درمانی یا جراحی نیاز است. جراحی آندوسکوپی پروستات یا تراشیدن پروستات از راه میزراه (TURP) معمولاً برای درمان بزرگ شدن خوشخیم پروستات (BPH) انجام میشود، اما میتوان از آن برای رفع علائم ادراری بیماران دچار سرطان پروستات نیز بهره گرفت.

درمان پروستات با گیاهان دارویی روش خوبی برای رهایی از مصرف داروها و قرصهای شیمیایی هست ؛ اما به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً از متخصص طب سنتی برای استفاده از گیاهان دارویی برای درمان پروستات و التهاب و تورم پروستات کمک بگیرید . احتمالا ترکیبات سولفور موجود در سیر عمل ایمنی را افزایش داده و این به مبارزه با رشد تومور کمک میکند. پس از شش روز درمان، مشخص شد که این عصاره سرکوب قابل توجهی از رشد تومور را همراه با کاهش سطح PSA ایجاد میکند. جراحی آندوسکوپی پروستات نیازی به ایجاد برش روی پوست ندارد. بعد از عمل جراحی پروستات باز چه شرایطی پیش روی شماست؟ از بیمار خواسته میشود که روز جراحی یا یک روز قبل از عمل به بیمارستان مراجعه کند. بیماران شب اول پس از عمل باید استراحت مطلق داشته باشند، اما پس از یک شب از بیماران خواسته میشود که در حد توانشان راه بروند؛ همچنین پرستار به تغییر موقعیت بیمار کمک میکند و تمرینهایی را برای حفظ جریان خون و تکنیکهای تنفس عمیق و سرفه کشیدن به او آموزش میدهد. پزشک بیمار را چند هفته قبل از جراحی معاینه میکند تا مطمئن شود که بیمار شرایط انجام جراحی را دارد و از سلامتی کافی برای بیهوش شدن برخوردار است؛ همچنین در صورت لزوم پزشک دستور انجام آزمایشهای خون و گرفتن نوار قلب را میدهد.

ماساژ التهاب را افزایش میدهد و ممکن است باعث گسترش باکتری به مجرای ادرار، سایر قسمتهای دستگاه ادراری و جریان خون شود. به بسیاری از بیماران داروهای ضداسپاسم برای کمک به شل شدن عضلات مثانه داده میشود، همچنین مصرف داروهای ضداسپاسم احتمال این را که اندام سعی کند سوند را از بدن بیرون براند، کاهش میدهد. زمان، استراحت، مصرف دارو و رعایت توصیههای پزشک به رفع مشکلات ادراری کمک میکند. سپس پزشک متخصص جزئیات عمل را برای بیمار توضیح میدهد و بیمار نیز فرصت دارد که سؤالاتش را مطرح کند. برای کمک به جلوگیری از آسیب یا ناراحتی رکتوم، مقادیر زیادی از سیلیکون یا روان کننده مبتنی بر آب (به طور ایده آل بدون عطر) استفاده کنید. لیکوپن همچنین در کاهش آنتی ژن پروستات (PSA) مرتبط با التهاب پروستات، بزرگی پروستات و سرطان پروستات کمک کننده است. سپس جراح ابزار برش را وارد اسکوپ میکند و بخش داخلی غده پروستات را با آن برمیدارد.

دیدگاهتان را بنویسید