روشهای درمان و پیشگیری از موخوره را یاد بگیرید

استفاده از ژل آلوئه ورا به عنوان یک روش موثر جهت درمان قطعی موخوره محسوب می شود بنابراین ژل یک یا دو برگ آلوئه ورا را بر روی موها بمالید و پس از زمان نیم ساعت با یک شامپوی مرغوب موها را بشویید، همچنین می توانید ژل آلوئه ورا، یک قاشق غذا خوری آب لیمو و دو قاشق چای خوری روغن کرچک، روغن زیتون و یا روغن جوجوبا را با هم مخلوط کنید برای رسیدن به نتیجه دلخواه از این ماسک دو تا سه بار در هفته و به مدت یک ماه استفاده کنید. از روش درست شست و شوی موها گرفته تا مهمترین موارد دیگر، جزئی از مراقب مو محسوب میشوند. این ترکیب علاوه بر درمان موخوره به درمان خشکی پوست سر و افزایش درخشش مو نیز کمک فراوانی میکند. اسانسهای روغنی: استفاده از اسانسهای روغنی نعنای بیابانی، لاوندر (اسطوخودوس) و رزماری ممکن است در افزایش رشد مو موثر واقع شوند.

استفاده از آن فقط احتمال خشک شدن موها را تا حد بسیار زیادی افزایش میدهد که این حالت باعث خشکی، کمآبی، وزکردن و ریزش مو میشود. از روشهای دیگری که می توانید با آن از وز شدن و بروز مو خوره جلوگیری کنید، استفاده از این ماسک است. بهتر است بدانید که علاوه بر عوامل فیزیکی، عوامل دیگری مانند رژیم غذایی هم تاثیر زیادی بر سلامت مو و استحکام آنها دارد. ماسک تخم مرغ , علاوه بر جلوگیری از ایجاد موخوره , باعث درخشش و تقویت ریشه ی مو میشود. برای نتیجه بهتر میتونید روغن ها رو کمی ولرم کنید و بعد با پوره آووکادو مخلوط کنید و برای 30 دقیقه این ماسک مو رو از فسمت میانی تا انتهای موهاتون قرار بدید. برای جلوگیری از چرب شدن ناخوشایند مو ها، هر روز صبح پس از بیدار شدن موهایتان را با یک شامپو مناسب و ملایم و باکیفیت بشویید. تخم مرغ منبعی بسیار غنی از اسیدهای چرب ضروری و پروتئین است. دومین روش برای درمان موخوره بدون کوتاهی آن، استفاده از ماسک خانگی پروتئین آوودکادو است. برای استفاده از این روش نصف پیمانه روغن نارگیل نیاز دارید. این اولین بار نیست که در مورد فواید بیهمتای روغن نارگیل میشونیم و مطمئنا آخرین بار هم نخواهد بود.

این اتفاق میتواند دلایل مختلفی داشته باشد، اما رایجترینِ آنها به ویژه در موهای بلند، موخوره میباشد. البته، ترک پا را از بین نمی برد، اما اگر روغن نارگیل را به قسمت های آسیب دیده بمالید، بعد از چند روز آنها را نرم تر می کند. اما این تجربه بسیار کوتاه است و مانند همه چیزهای خوب، این دوره در نهایت به پایان میرسد. در این بخش برخی از بهترین و کارآمدترین روشهای درمان را خواهید شناخت. طبیعتا با شناخت عوامل ایجاد موخوره میتواند راحتتر از بروز این مشکل پیشگیری کرد. بی شک با شناخت علل ایجاد موخوره میدانید که باید از چه چیزهایی اجتناب کنید. برخی از مهمترین شرایطی که سبب ایجاد این مسئله میشوند را در ادامه معرفی میکنیم. 11. به مدت زیاد در معرض خورشید، کلر و گرما قرار نگیرید زیرا تمامی این عوامل به موهای شما آسیب میزنند. موی خود را مدت طولانی در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. و دو قاشق غذاخوری آب مخلوط كرده و به مدت ۱۰ دقیقه روی كف سرتان ماساژ دهید (یك بار در هفته). گاهی موهایتان را با آب سرد بشویید. موی خود را هر سال حداقل یک تا دو سانتیمتر کوتاه کنید. همچنین اگر قادر به نگهداری از موهایتان نیستنید، باید هر دو ماه یکبار موهایتان را کوتاه کنید.

عدم مراقبت از مو میتواند شما را با مشکلات متعددی مواجه کند. از این میان میتوان به شامپو ضد موخوره، ماسک موی ضد موخوره، سرم ترمیم کننده مو، نرمکنندههای مو و محلولهای تقویت کننده مو اشاره کرد. برای این کار میتوانید از یک زرده تخم مرغ به همراه 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری عسل برای ساختن یک ماسک خوب استفاده کنید. یک قاشق عسل را به آب پیاز اضافه کرده و خوب همبزنید . برای مثال نباید بیش از حد از اتو و سشوار استفاده کنید یا سر خود را با آب خیلی داغ بشویید. علاوه بر این برای شستشوی آنها از آب داغ استفاده نکنید. هنگام استفاده از روغن روی پوست سر و موهای خود مطمئن شوید که روغن خیلی داغ نباشد. همچنین خواهید دید که برخی از محصولات میتوانند در این زمینه کمککننده باشند. برای درمان سریع تر ریزش مو، باید این کار را دو یا سه بار در هفته انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید