روشهای طبیعی برای پیشگیری از سرطان پروستات – ایسنا

اما معاینه پروستات تنها به دلیل تشخیص سرطان پروستات نیست بلکه علت های مختلفی وجود دارد تا شما را به مرکز تخصصی پروستات بکشاند. بنابراین بیشتر مطالعات حاکی از این است BPH با تغییرات هورمونی به ویژه تغییراتی که به طور طبیعی با افزایش سن رخ می دهد، ارتباط دارد. به ویژه در درمان این بیماری به این دلیل که بیماران عموما مردان بالای 50 سال هستند، نباید از مواد مضر شیمیایی استفاده کنند. در بین این فراورده ها گرده گل تخصصی ترین ماده برای درمان پروستات است که باید توجه ویژه ای به آن شود و در هر نوع رژیم غذایی برای درمان بیماری پروستات از این ماده استفاده گردد. استفاده از پرتو درمانی با امواج رادیویی ( اشعه ایکس با انرژی زیاد جهت از بین بردن سلول های سرطانی و کوچک کردن تومورها به کار برده میشود . مطالعات متعدد ارتباط بین چربی های اشباع با چاقی، سرطان روده بزرگ، سرطان رحم، سرطان سینه و ملانوم را ثابت کرده اند. همچنین، افرادی که از روش RALRP در درمان مشکلات مربوط به پروستات استفاده کرده اند، زمان کمتری را در رفع بی اختیاری ادرار و مدفوع (به دست آوردن کنترل مثانه و روده ها) و کاهش زمان استراحت در بیمارستان، نسبت به روش LRP گزارش کرده اند.

امیدواریم که از خواندن این مطلب استفاده کرده باشید. با این حال، احتمال آن بسیار کم است. در بیمارانی که علیرغم درمان دارویی هیچ بهبودی حاصل نمیشود و علائم پروستات برای بیمار بسیار آزاردهنده است باید برای جراحی بیمار اقدام کرد. بیمار در نگهداری ادرار به مشکل می خورد و جهت رفع مشکل در حبس ادرار گاها سوند گذاری انجام می گردد که خود نیز عوارضی به دنبال خواهد داشت. با بزرگ شدن پروستات، شما علائمی مرتبط با دستگاه ادراری مانند انسداد مجرای ادرار یا تکرر ادرار را مشاهده خواهید کرد. Babassu یا Orbignya speciosa گونهای از درخت خرما بومی برزیل است. به طور سالانه و البته منظم از راه های توصیه شده جهت پیش گیری ابتلا به سرطان پروستات در سالمندان است و معاینه توسط پزشک در صورت لزوم. قبل از امتحان کردن مکمل طبیعی، با پزشک خود مشورت کنید. سنگ مثانه خود می تواند موجب عفونت و انسداد مجاری ادراری شود.

سطوح پایین زینک می تواند به بزرگ شدن پروستات منجر شود. ✔ هورمون درمانی: سلولهای سرطانی پروستات در پاسخ به هورمون ها رشد می کنند. در هر هفته به پنج جلسه در پنج روز مختلف نیاز است. نخل بادبزنی اره ای می تواند در هر زمانی از روز با غذا یا بدون غذا مصرف شود. این موضوع باعث میشود فرد در طول روز چندین بار به دستشویی برود. در نهایت نیازی به خارج کردن این دانه های کوچک از پروستات نیست چرا که خودشان پس از مدتی تولید اشعه را متوقف می کنند. نکته: داشتن عوامل مستعدکننده فوق، دلیل بر این نیست که مرد حتما مبتلا به سرطان پروستات خواهد شد، بلکه استعداد ابتلا به سرطان پروستات در وی بیشتر از دیگران است. دشواری شروع و پایان ادرار کردن ، یعنی فرد مجبور است کمی زور بزند و در آخرِ ادرار، قادر به کنترل قطع آن نیست. اکثریت مردان میتوانند با سرطان پروستات کنار بیایند و در واقع به علت این بیماری نمیرند. تعدادی از مردان مبتلا به سرطان پروستات را نیز پرتودرمانی می کنند. تحقیقات پزشکی نشان داده است که سیگار کشیدن به سیستم تنفسی فرد آسیب می رساند و علاوه بر این افراد سیگاری 80 درصد بیشتر در معرض مرگ ناشی از سرطان پروستات هستند.

درمان سرطان پروستات بستگی به مرحله ای دارد که بیمار در آن قرار دارد (بستگی به میزان پیشرفت سرطان)، توسط یک عده روشهائی می توان سرطان پروستات را بدقت مرحله بندی کرد. نتایج نشان می دهند که در مورد عملکرد مثانه و عملکرد جنسی، تفاوت کمی میان این گروه ها وجود دارد. سرطان پروستات یک تومور در حال رشد است که معمولاً به هیچ قسمتی فشار وارد نمیکند و باعث بروز درد نخواهد شد به همین دلیل ممکن است این بیماری تا مدت زیادی هیچ گونه نشانه و علامت هشدار دهنده اولیه نداشته باشد. ممکن است علامت خاصی دیده نشود، علائم انسدادی معمولاً زودتر بروز میکند و شامل تکرر ادرار، احتباس ادرار، کاهش قُطر و فشار جریان ادرار و قطره قطره شدن انتهای ادرار میباشد که مشابه علائم هایپرپلازی خوشخیم پروستات است. پزشک معالج به کمک سوزن های خاصی این بذر های کوچک رادیو اکتیو را به کمک تصاویر سونوگرافی داخل پروستات قرار می دهد. برای انتخاب بهترین گزینه، شما و پزشک شما باید علایم ،اندازه پروستات و بیماریهای دیگرتان را در نظر بگیرید. دفع ناقص ادرار و باقی ماندن آن در مجاری ادراری عامل ایجاد عفونت می باشد. از دیگر عوارض ایجاد شده به دلیل دفع ناقص ادرار و باقی ماندن آن در مجاری و مثانه که در اثر بزرگ شدن پروستات ایجاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید