روشهای طبیعی برای پیشگیری از سرطان پروستات – ایسنا

ثابت شده است که چای سبز باعث کندی و یا جلوگیری از پیشرفت سرطان پروستات می شود. برخی تحقیقات حتی نشان داده اند که مصرف چای سبز در واقع می تواند خطر ابتلا به سرطان مثانه را افزایش دهد. با بیماران قبلی پزشک مورد نظر صحبت کنید: گاهی اوقات این شانس وجود دارد که در بیمارستان یا محل های دیگر، به بیماری که قبلا به پزشک فوق تخصص مدنظر شما مراجعه کرده و توسط او جراحی شده است، بربخورید.گاهی هم اساسا پزشک مورد نظر را از طریق پیشنهاد یکی از آشنایان یا دوستان خود پیدا کرده اید. در این حال امکان دارد اگزالات با کلسیم ادرار تشکیل سنگ بدهد.به همین دلیل در این موارد می باید منابع غذایی اگزالات ( مانند اسفناج ) در رژیم غذایی بیمار محدود شود. اگزالات با پیوستن به عناصر دو ظرفیتی به ویژه کلسیم و آهن جذب آنها را به طرز چشمگیری کاهش میدهد.گفته می شود کلسیم اسفناج به دلیل وجود اگزالات، در مقایسه با سایر مواد غذایی کمترین مقدار جذب را دارد به طوری که بدن میتواند حدود نیمی از کلسیم کلم بروکلی را جذب کند ولی تنها ۵ درصد کلسیم اسفناج ممکن است جذب شود.

رژیم فاقد سدیم یا میزان سدیم کم می تواند برای مردانی که از ناپیوستگی ادرار و عمل دفع مکرر ادرار بخاطر بزرگی پروستات خوش خیم رنج می برند، بسیار مفید باشد. اگر شما می خواهید بذر کتان را به درمان و یا رژیم پیشگیری خود اضافه کنید با دکتر خود مشورت کنید. شما ممکن است با خوردن یک رژیم غذایی در چربی پایین و بالا در میوه ها و سبزیجات قادر به کاهش خطر ابتلا به سرطان خود باشید. اگر شما مبتلا به سرطان پروستات تشخیص داده شده اید و مایل به امتحان بذر کتان هستید شما هنوز هم باید هر درمان سنتی را با توصیه دکتر ادامه دهید. اما میتوانند احتمال خطر را کاهش داده و جلوی مرگ در اثر سرطان را بگیرند. مردانی که حداقل یک ساعت در روز ورزش میکنند، کمتر در معرض خطر سرطان پروستات قرار دارند. نقش دیگری که پروستات پروستات پیش بینی کرده اند. اسفناج چون دارای کلروفیل است عضلات روده را تحریک کرده و تخلیه مدفوع را آسان می کند . بعد از عمل جراحی پروستات شما باید غذاهای سبک (ساندویچ ساده، ماست، سوپ و مایعات) مصرف کنید تا زمانی که اولین حرکت روده خود را داشته باشید. اسفناج مانند جارو روده بزرگ را تمیز می کند .

با دکتر خود در مورد اضافه کردن دانه کتان به رژیم کلی خود صحبت کنید پزشک می توانید بهترین برنامه درمانی را برای شما تعیین کند. اگر احساس می کنید مصرف این دارو به تسکین درد شما کمکی نمی کنند، پزشک ممکن است داروهای NSAID قوی تری نیز تجویز کند. مصرف مواد غذایی غنی از اسیدهای چرب امگا 3، مانند ماهی و دانه کتان را افزایش دهید. خوردن سیر خام نه تنها سلامت پروستات را بهبود می بخشد، بلکه برای معده و قلب نیز بسیار مفید است سیر یک خوراکی ضد سرطان است که می تواند تا 20 درصد احتمال ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد. پس از همین جا معلوم می شود سبزیها و خاصه اسفناج از منابع خوب منیزیم هستند.هر ۱۰۰ گرم اسفناج پخته و آب گرفته (یعنی همان شکلی که عموماً برای تهیه بورانی استفاده می شود)، حدود ۸۷ میلی گرم منیزیم دارد. اگر سرطان شما رشد آهسته دارد دکتر شما بر هر گونه رشد سرطان با معاینه انگشتی مقعد و یا آزمون آنتی ژن اختصاصی پروستات نظارت دارد. بر اساس نتایج مطالعاتی که در این زمینه انجام گرفته، مصرف سلنیوم نقش به سزایی در کاهش ابتدا به بیماری های پروستات دارد. مهمترین کاری که میتوانید انجام دهید، داشتن یک سبک زندگی سالم است.

به گزارش بهداشت نیوز به نقل از مجله سلامت برای یک مرد. پارسینه: رئیس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر جراحی و رادیوتراپی از جمله روشهای درمانی سرطان پروستات است. این تحقیق بر روی مردان مبتلا به سرطان پروستات انجام شد. همانطور که پیشتر گفته شد توصیه میشود مصرف گوشت را به هفتهای یکبار کاهش دهید و تا حد امکان از گوشت مرغ ارگانیک بهجای مرغ آنتیبیوتیکدار و هورمونی استفاده کنید، همچنین از طبخ و سرو مرغ همراه با پوست جدا خودداری کنید. از طرف دیگر در دو بررسی نشان داده شده که مصرف روزانه ۳۲۰ میلی گرم Permixon دارای عصاره مخصوص پالمتو در بهبود جریان ادرار و کاهش علائم ادرار شبانه موثر بوده و سلامت پروستات را تامین میکند. دانه کتان می تواند روی برخی از داروها تاثیر بگذارد بنابراین قبل از مصرف با دکتر خود مشورت کنید. همچنین اگر شما در حال مصرف ضد انعقاد و یا داروهای ضد فشار خون هستید قبل از خوردن دانه کتان باید با دکتر خود مشورت کنید. خوردن اسفناج از سرطان جلوگیری می کند مخصوصا در افرادی که الکل و سیگار مصرف می کنند . باید قادر باشید که مجرای ادرار را احساس کنید. بزرگ شدن تدریجی غده پروستات به مجرای ادرار فشار وارد می­کند و می­تواند عامل مشکلات ادراری از جمله تکرر ادرار، احساس نیاز ناگهانی به دفع ادرار، مشکل در شروع ادرارکردن، دفع قطره قطره ادرار، عدم تخلیه کامل مثانه، بیدار شدن از خواب در شب برای دفع ادرار و گاه حتی قادر نبودن به دفع ادرار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید