روشهای طبیعی برای پیشگیری از سرطان پروستات – آفتاب

برخی از مطالعات گزارش داده اند که آجیل برزیلی حاوی سلنیوم است که ممکن است برای از بین بردن سلول های سرطانی پروستات مفید باشد. برخی مطالعات نشان می دهند که ماهی می تواند به محافظت در برابر سرطان پروستات کمک کند، زیرا آن ها ” چربی خوبی ” بویژه اسیدهای چرب امگا ۳ دارند. کتاب کلید شناخت و درمان بیماریهای پروستات به قلم بینش امامی، بیماریهای رایج پروستات، عملکرد و روشهای تشخیص آن را مورد مطالعه قرار داده و راهکارهایی برای پیشگیری از سرطان و بیماریهای پروستات ارائه میدهد. سبزیجاتی که از خانواده کلم هستند مانند کلم بروکلی، گل کلم و کلم. UCSF پیشنهاد می کند که هر روز و حداقل 5 وعده و بهتر است 10 وعده، انواع میوه و سبزیجات، مصرف شود. اکثر روش های طبیعی کاهش ابتلا به سرطان پروستات کاملا ایمن می باشند و هنگامی که شخص طبق نظر و تجویز دکتر از آنها استفاده می کند به هیچ عنوان واکنش های آلرژی زا نخواهد داشت به همین علت توصیه می شود حتما قبل از اجرای تمامی روش ها با پزشک متخصص مشورت کرد.

محققان بر این عقده هستند که لیکوپن دریافت شده از منابع طبیعی مانند مواد غذایی تازه، مؤثرتر از دریافت مکمل است. مقاله ای در مجله انجمن پزشکی آمریکا در تاریخ ژوئیه 2013 نشان می دهد که بین مرگ و هر دلیلی که باعث تشخیص این سرطان شده و مصرف چربی های اشباع شده از محصولات گوشتی و لبنی، رابطه ای وجود دارد. مطالعاتی جدیدی که رژیم غذایی مردان مبتلا به هایپرپلازی خوش خیم پروستات و مردان سالم را مورد بررسی قرار داده، نشان می دهد که احتمال ابتلا به هایپرپلازی خوش خیم پروستات، در مردانی که در هفته چهار بار یا بیشتر پیاز میخورند، حدودا 59 درصد کمتر از مردانی است که در رژیم غذایی خود از پیاز استفاده نمی کنند. چای سبز و انار یک منبع غنی از آنتی اکسیدان ها است. سویا و چای سبز نیز اجزای غذایی مناسبی هستند که ممکن است مفید باشند. پروتئین را نیز می توانید از لوبیا، آجیل، تخم کتان و محصولات لبنی کم چرب به دست بیاورید. اگر ماهی جزو اصلی رژیم غذایی شما محسوب نمی شود، این نکته را در نظر بگیرید که مردانی که از ماهی های آب سرد زیاد مصرف می کنند خطر ابتلا به این سرطان، در آنها کاهش می یابد.

در حالی که این توصیه های متداول، رژیم غذایی سالمی را تضمین می کنند، اما می توانید با اینکه کدام غذاها را انتخاب کرده و چگونه آنها را آماده کنید تا غذای شما ظاهر خوب و طعم خوش آیندی داشته باشد و همچنین نیازهای غذایی شما را برآورده کند، خود را سرگرم کنید. او متذکر می شود که هیچ مدرکی مبنی بر اینکه سلنیوم یا مکمل های ویتامین E قادر به پیشگیری از این سرطان هستند، وجود ندارد. این میوه به عنوان یک معجزه در جلوگیری از بیماری های مزمن مرتبط با تنش های مرتبط با اکسیداتیو مطرح شده است. این ماده شیمیایی ضدسرطان در آبمیوههای انگور قرمز هم یافت میشود که بدن فرد را در مقابل سرطانهای مختلف محافظت کرده و از ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی هم جلوگیری میکند. 4: از پروستات به کیسه های منی کشیده شده است. هر چیزی که احتمال ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

طبق یک مطالعه منتشر شده در مجله آمریکایی تغذیه بالینی در نوامبر 2010 ، افرادی که در رژیم غذایی خود، ماهی زیادی مصرف می کنند، 44 درصد احتمال ابتلا به این سرطان متاستاتیک را کاهش می دهند و 63 درصد کمتر احتمال دارد که بر اثر این بیماری، فوت کنند. همچنین افرادی که پیش از این سابقه ابتلا به یکی از بیماریهای پروستات در افراد خانوادهاش دیده شده است، میبایست برای پیشگیری از بیماریهای پروستات، آزمایشها و تستهای تشخیص این بیماری را از ۴۰ یا ۴۵ سالگی به بعد به صورت دورهای انجام دهند. در این مقاله شما را با روش های پیشگیری از این بیماری آشنا می سازیم. به غیر از رانندگی، محدودیت دیگری در فعالیت های فیزیکی شما پس از عمل وجود ندارد- اما شما باید کارهایی را انجام دهید که تحمل آنها را داشته باشید و صدمه ای به شما نزنند. سعی کنید پیش از خروج از منزل حداقل یک بار به دستشویی بروید تا از از دست دادن کنترل ادرار یا اتفاقات دیگری که در اجتماع، نگران کننده یا شرم آورند جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید