روش های جلوگیری از بوجود آمدن موخوره – سیارک

بسیاری از افراد از میزان شکننده بودن مو مطلع نیستند. در بیشتر اوقات، دهیدراته بودن مو و کمبود آب در آن باعث موخوره سه شاخه میشوند. اگر می خواهید سلامت موی خود را تقویت کرده و از موخوره جلوگیری نمایید حتما ماهی (به ویژه سالمون و قزل آلا)، سبزیجات سبز تیره، لوبیا، عدس، – ویتامین C نوعی آنتی اکسیدان مهم است که بدن را در مقابل رادیکال های آزاد محافظت می کند کمبود این ویتامین باعث موخوره و شکنندگی مو می شود. این محصولات که موها را به شکل عمقی تمیز میکنند، مواد مغذی آن را از بین میبرند و در نهایت باعث گره خوردن موها و تشدید موخوره میشوند. آنها همچنین مواد مغذی مانند اسیدهای چرب، پروتئین و ویتامین E را به موها تغذیه میکنند. در جواب به این دلیل موخوره چیست باید بگوییم دکلره کردن مو، صافی مو با مواد شیمیایی ساختار مو را به شدت از بین می برد. به طور معمول، موخوره و یا همان دو شاخه شدن انتهای مو بیشتر برای موهای خشک رخ می دهد که بیشتر ناشی از آسیب فیزیکی یا شیمیایی به مو است.

برای جلوگیری و پیشگیری از مو خوره موها را نباید زیاد رنگ کرد و از دکلره و بی رنگ کننده های مو کمتر استفاده کرد و بیشتر از سالی یکی دوبار نباید از رنگ مو های شیمیایی استفاده کرد. راههای بسیاری برای جلوگیری از موخوره به صورت موقت وجود دارد؛ اما برای برطرف کردن دائمی موخوره باید ابتدا قسمتی از موها که دچار این حالت شده است را کوتاه کنید. ماسک به دست آمده را ابتدا به ریشه موها و سپس به ساقه ها بزنید و پس از گذشته 30 الی 60 دقیقه با آب ولرم بشویید. اگر موهای خشک و آسیب دیده دارید، پس از شامپو زدن کافی است مو های خود را با حوله خشک کرده و ماسک را بر روی موها قرار دهید و پس از انتظار آنها را دوباره با شامپو بشویید. دارچین کمک می کند تا موهای شما تمیز و روشن شده و تمامی آلودگی ها از پوست سر شما پاکسازی گردد. کارشناسان توصیه میکنند از کشهای سادهای برای بستن موها استفاده کنید که هیچ مانعی نداشته باشند و محل بستن موها در بالای سر یا به شکل دم اسبی را تغییر دهید تا آن نقطه از سر همیشه تحت فشار نباشد. ژل آلوئه را باید به خوبی ماساژ دهید و اجازه دهید تا حداقل 1 ساعت بر روی موهایتان باقی بماند.

4. اجازه دهید مخلوط یک تا دو ساعت روی موها بماند. درمان موخوره مو | تظاهر کنید تا به آن چیزی که دنبالش هستید، برسید! حتما شنیده اید که درمان قطعی موخوره کوتاه کردن موهاست اما ما در این مقاله به شما روش های دیگری برای درمان پیشنهاد می کنیم که اتفاقا هم بسیار موثر هستند. ماست در درخشان کردن و نرم تر کردن موها نیز موثر است. برای درست کردن این ماسک مو موثر در جلوگیری از ریزش مو آب سه عدد سیب زمینی، یک عدد تخم مرغ خام و یک قاشق غذا خوری عسل را با یک دیگر ترکیب کنید. 8. در تهیه شامپوی استاندارد و متناسب با شرایط و جنس مو دقت کنید. ماسک تهیه شده را به خوبی به ساقه موها و پوست کف سر مالید و ماساژ دهید. وقتی میخواهید موهای وز شده خود را کمی صافتر کنید، برس مناسب میتواند به شما کمک کند.

اگر شما خانم هستید و اگر موهای بلندی دارید به احتمال خیلی زیاد موخوره را تجربه نموده اید. همچنین پس از حمام برای جلوگیری از موخوره مو به نوک موهای خود کمی نرم کننده بمالید. و سپس مخلوط را به مدت 30 دقیقه روی موهای خود قرار دهید. همچنین میتوان برای نرم شدن و جلوگیری از خشکی مو از شامپوهای نرمکننده استفاده کرد به این ترتیب که چند دقیقه نرم کننده را بر روی مو قرار دهند، سپس مو را آبکشی کنند. پس از آغشته شدن کامل موها به محلول، بگذارید تا موها خشک شود. بعد از اینکه آب مو ها خوب با حوله گرفته شد کمی از سرم را روی دست ریخته و به آرامی روی ساقه تا نوک مو ماساژ داده میشود تا خوب جذب شود. در آشپزخانه خودتان می توانید چیزهایی پیدا کنید که از تاثیرات آن ها بر روی روند جلوگیری از ریزش مو شگفت زده خواهید شد. در ابتدا فقط برای رنگ کردن مو از آن استفاده می شد ولی به مرور به فواید بی نظیری که برای تقویت مو دارد، پی بردند. در فصل تابستان ممکن است مو بیشتر در معرض آفتاب و هوای گرم قرار بگیرد و آب و رطوبت خود را از دست بدهد به همین دلیل نباید زمان طولانی مو در معرض افتاب شدید قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید