روش های معجزه آسا برای درمان موخوره و پیشگیری از آن – دترلند

اگر موهای آسیب دیده و خشکی دارید، برای جلوگیری از گره خوردن مو و ایجاد نرمی و لطافت در آن می توانید پس از شستشو و آبکشی موها این کرم را بر روی موهای خود ماساژ دهید. شستشوی موها با استفاده از این شامپوها به نرمی مو کمک میکند و اگر به عمق موها برسد موخورهها را نیز کم میکند. همانطور که گفتیم علت موخوره مو متفاوت است و این مسئله باعث شکافدار شدن موها میگردد. با این مواد مو ها آبرسانی شده و سرزنده می شوند. ممکن است احساس کنید که رنگ موی مصرفی شما از کیفیت بالایی برخوردار است و موهای شما بعد از استفاده از آن حالت مناسبی دارند؛ اما باید توجه کنید که این مواد شیمیایی هستند و رطوبت مو را از بین میبرند. اما اگر موهای شما خشک و ضخیم است، می توانید تمام موهای خود را به آن آغشته کنید تا نرم و زیبا شوند.

صبح ها مقداری کرم مو و یا اسپری دو فاز نرم کننده مو را با چند قطره از سرم و یا روغن مخصوص مو ترکیب کنید و موهای خود را به آرامی با آن ماساژ دهید. موخوره دو شاخه : سادهترین و شایعترین نوع موخوره، دوشاخه است که انتهای موها به شکل Y دیده میشود. این موخوره به راحتی قابل تشخیص است و شروع آسیبهای آنها به این شکل شروع شده و تا انتهای مو پیش میرود. اگر حس میکنید موهایتان بهم ریخته است بهتر است از نرمکنندههای مخصوص استفاده کنید تا گرههای مو از بین رود و بعد شانه بزنید. بنابراین بهتر است از ایجاد حرارت در موها با استفاده از سشوار یا اتو مو یا هر وسیله دیگری خودداری کنید. برای اینکه بتوانید هم از وسایلی مثل سشوار استفاده کنید و هم کمترین آسیب به مو را وارد کنید، بهتر است از سرُمهای مراقبت مو استفاده کنید و سعی کنید کوتاه مدت از سشوار استفاده کنید. دستگاه موخوره گیری چیست :دستگاه موخوره گیر یک دستگاه بسیار کاربردی برای از بین بردن موخوره است که قادر است در مدت زمان کوتاهی تمامی موخوره ها را از انتهای مو جدا نماید. در مورد خشک کردن موها با حوله نیز باید گفت که بعد از دوش گرفتن استفاده از حوله میتواند موخوره ایجاد کند.

از حرارت دادن بیش از حد موها جلوگیری کنید : همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم حرارت زیادی باعث میشود موخورهها در سر ایجاد شوند. روغن بادام نیز تاثیر خوبی در تقویت مو و جلوگیری از ایجاد موخوره دارد. حتما تاکنون دیدهاید که بعد از باز کردن موها، چند تار مو از بین رفته و میریزند. ، خلاصه هر چیزی که به موهاتون میزنید و با موهاتون در ارتباطه، باید کیفیت خوبی داشته باشه و حتما قبل از خرید، از این کیفیت مطمئن بشید. کمبود روی فولیکولهای مو را به تدریج از بین میبرد و تعداد موهای در حال رشد را کاهش میدهد. عوامل مختلفی مثل کمبود مواد مغذی بدن، گرمای بیش از حد و رنگ کردن دائم موی سر باعث ایجاد موخوره شود. بعلاوه، برخی از انواع سیلیکون مورد استفاده در اسپریها به بازتاب نور کمک میکنند، که باعث افزایش درخشش کلی آن میشود. سلامت نیوز: موخوره نوعی آسیب دیدگی مو است که در آن هر تار مو در انتها به دو قسمت میشود.

برای تهیه این ماسک مو شما به دو قاشق غذاخوری روغن زیتون، دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل و پوره آووکادو نیاز دارید. همین امروز هریک از این ماسک ها را می توانید در خانه تهیه کنید. دوبار در هفته این کار را تکرار کنید تا از درخشش و سلامت موهای خود لذت ببرید. از این رو اگر موخوره دارید، میتوانید علت آن را در استفاده از رنگهای شیمیایی جستجو کنید. در واقع بهترین گزینه برای درمان آسیب های موخوره این است که از همان ابتدا نگذارید موهایتان موخوره بگیرد. به جای این کار میتوانید از یک لباس نخی تمیز یا حولههای میکروفایبر برای خشک کردن موها استفاده کنید. از شامپوهای مخصوص موهای چرب استفاده کنید. پس از شستن موها کمی از این کره را روی موهای خود بمالید. مقدار کمی از سس مایونز را روی کف سر خود بمالید. برای شستوشوی صحیح موهای خود، مقدار کمی شامپو را بهآرامی روی ریشه و پوست سر بمالید. این یک درمان خانگی طبیعی است کـه بـه شما احساس تقویت مو را می دهد کـه در سالن ها انجام می شود. بنابراین موهایی خشک در انتظار شما خواهد بود و باعث میشود.

دیدگاهتان را بنویسید