روش های معجزه آسا برای درمان موخوره و پیشگیری از آن – دترلند

بنابراین دیگر بقیه موها دچار موخوره نمی شوند. مراقبت از مو خیلی مهم می باشد و شما موی سرتان بلند می باشد باید بیشتر به موهایتان توجه داشته باشید خشک شدن ساقه موها باعث ایجاد موخوره می شود و اگر موهایتان دچاره موخوره شد دیگر امیدی به بلند شدنشان نداشته باشید چون موخوره باعث می شود رشد مو متوقف شود در ادامه راههای جلوگیری از موخوره را برایتان در سایت سماتک خواهیم گفت در ادامه با ما همراه باشید. نتیجه اینکه روزی فرا می رسد که دیگر موها کامل خشک و زبر و خشن شده اند. این کار به موها اجازه خواهد داد تا به طور کامل خیس شوند.سپس برای تکمیل دوش معمول خود اقدام کنید. 2. اجازه دهید به مدت ۳۰ دقیقه بماند. وقتی نوک تارهای مو را کوتاه می کنید موخوره نیز به همراه موهای بریده شده، حذف می شود. وقتی حمام کردن تمام می شود ماساژ حوله روی سر یک واکنش طبیعی بر روی پوست و مو است. در واقع می توان گفت که وقتى سطح محافظتكننده مو از بین برود و کوتیکول (لایه پوشاننده برونی مو )آسیب ببیند و جایگزینى برای آن نباشد موی سر چند شاخه مىشود كه به اصطلاح به آن موخوره میگویند. با ترشح غدد چربی، پوست و موی سر کمی چرب می شوند.

اگر موهای شما سالم است و دچار موخوره نشده است نیز توصیه می شود حتما موها را کمی کوتاه کنید. ابتدا تعداد کمی از تارهای مو به صورت دو شاخه در می آیند و به مرور تعداد بیشتری از مو دچار موخوره می شود. با نام علمی تریکوپتیلوزین (Trichptylosis) مشکل شایعی می باشد.در این بیماری، قسمت انتهایی ساقه مو شکافته شده و به دو قسمت یا بیشتر تقسیم می شود، سپس شکافتگی به طرف ریشه پیشرفت می کند و باعث شکستن و خرد شدن ساقه مو می شود. هر چقدر که موها بلندتر باشد و بیشتر از رنگ مو و دکلره استفاده کنید، احتمال خشکی مو نیز افزایش می یابد. از روغن نارگیل بیشتر برای کمک به رشد مو، رشد مژه و از بین بردن موخوره استفاده میشود اما روغن نارگیل خواص بیشتری برای موها دارد که شاید از آنها بیاطلاع باشید. منابع غنی از مواد ضروری و لازم برای تقویت و افزایش رشد موها هستند. تخم مرغ سرشار از پروتئین برای تقویت موهاست.

یکی از مواد اولیه تشکیلدهنده این ماسک یعنی روغن زیتون سرشار از اسیدهای چرب و ویتامینهای E و K است که هر سه آنها برای نرم کردن، مرطوب کردن، ترمیم کردن و حفاظت از ساقه مو و فولیکول مو مفید هستند. سه مواد تشکیل دهنده این ماسک حاوی مواد مغذی و نرم کننده های طبیعی و ویتامین ضروری تقویت مو می باشند که با خاصیت آبرسانی که دارند بسیار مناسب موهای مجعد و وز می باشند و باعث نرمی و حالت دهی و درخشندگی موهای شما می شود. کش های نرم تر به جلوگیری از آسیب کمک میکند. هر دوی این روغنها نه تنها از بروز موخوره جلوگیری میکنند؛ بلکه باعث استحکام پیاز مو و رشد مجدد موهای شما میشوند. این شامل متابولیسم، ضربان قلب و حتی رشد موی شما می شود. حالا اگر هر از گاهی انتهای مو کوتاه می شد، مجالی برای رشد موخوره تا به این حد نبود. موها اگر در معرض حرارت قرار گیرند به شدت آسیب می بینند.

دکلره ترکیباتی شیمیایی قوی دارد و به شدت موها را خشک می کند. تعدادی از خانم های مراجعه کننده به سالن آرایشگاه،موهایشان به شدت درگیر موخوره است. در ادامه به تعدادی از سؤالات پرتکرار شما در کامنتها پاسخ میدهیم. در مواقع ضروری، سشوار را روی درجهی ملایم قرار داده و آن را بیش از فاصلهی 20 سانتیمتری به موها نزدیک نکنید. اگر سرم یا ماسکی خریداری کردید که مخصوص ریشه مو است، به هیچ وجه برای نوک مو آن را استفاده نکنید و برعکس. برای پر پشت شدن ابروها استفاده از روغن فندق بسیار عالی جواب میدهد. استفاده از مواد دکلره برای روشن کردن موی تیره، بسیار رایج است. اصلی ترین و رایج ترین عامل ابتلا به موخوره، حرارت است. حتی رنگ موها نیز در اثر ابتلا به موخوره حالت نامنظم و غیر یکنواختی را به خود می گیرد. پس از ابتلا به موخوره، تنها چاره این است که موها را کوتاه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید