علت ایجاد موخوره و راه های مراقبت و پیشگیری از آن – زیبا بمان

دلایل فیزیکی و محیطی بسیاری در این امر دخالت دارند. یکی از دلایل رواج موخوره میان خانمها آن است که خانمها چندین برابر آقایان از برس استفاده میکنند. البته که کوتاه کردن موها برای خانمها کار چندان آسانی نیست . برای این کار بهتر است که از نوک انگشتهای خود استفاده کنید. آب پیاز را روی پوست سر خود بمالید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه روی سر باقی بماند. 3. اجازه دهید ۶۰ دقیقه بماند. سپس آن را روی قسمت موخوره موها ماساژ دهید و بعد از 30 دقیقه با آب ولرم و شامپو ملایم شستشو دهید. با استفاده از یک کلاه حمام موهایتان را ۳۰ دقیقه بپوشانید و بعد از گذشت این زمان موهایتان را با یک شامپو ملایم بشویید. علاوه بر این، استفاده از وازلین میتواند در افرادی باعث حساسیت شود؛ برای مثال اگر برای درمان خشکی مو و موخوره از وازلین استفاده کردید، اما موهایتان حتی خشکتر از گذشته شدهاند، احتمال زیاد به وازلین حساسیت دارید. توجه داشته باشید، اگر چه سرکه برای سلامتی مزایای زیادی دارد. تعیین این که بدن فرد به چه مکملهایی نیاز دارد با کمک متخصصان تغذیه قابل تشخیص است. هر شب قبل از خواب با دقت از ریشه تا نوک موها را شانه بزنید تا چربی طبیعی پوست سر، موها را به طور عمقی مرطوب کند.

علاوه بر درمان موخوره این ترکیب یک گزینه عالی برای درمان پوست سر خشک و افزایش درخشش موها است. سپس مقداری روغن زیتون به این ترکیب اضافه نمایید. ترکیب مرطوب کننده عسل و روغن زیتون، موهای آسیبدیده را تغذیه میکند. دو ساعت قبل از استحمام، موهای خود را مرطوب کرده، سپس از روغنهای گیاهی مانند روغن زیتون، روغن بادام و یا روغن فندق برای چرب کردن آن استفاده کنید و انتهای موها را داخل کیسهی پلاستیکی قرار دهید و بعد از وارد شدن به حمام، کیسه را باز کرده و موها را بدون چنگ زدن نوک آنها، بشویید. سپس موهای خود را به سمت بالا بسته و آنها را در یک حوله یا بسته پلاستیکی بپیچید و ۳۰ دقیقه صبر کنید. پس موارد احتیاط را با پزشک خود در جریان بگذارید. بهتر است همیشه کوتاهی را قبل از خشک و شکننده شدن مو انجام دهید. برای موهایی که خشک و شکننده هستند، باید از شامپوهایی مخصوص موهای خشک و شکننده استفاده کرد. با رعایت روشهای زیر میتوانید از موهای سالم هم دربرابر موخوره محافظت کنید؛ علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد! اگر موافق هستید، به معرفی روشهای درمان موخوره بدون کوتاهی بپردازیم. اما اگر برای ایجاد تنوع و یا پوشاندن موهای سفید قصد دارید که موهایتان را رنگ کنید، حتما از مواد طبیعی نظیر حنا و قهوه استفاده کنید.

ایجاد موخوره که بیماری رایجی است سلامت و زیبایی مو را هدف قرار میدهد و موجب شکستگی و نامرتبی در ظاهر مو میشود. این بیماری انتهای ساقه مو را درگیر میکند و موجب دو شاخه یا چند شاخه شدن ساقه مو میشود. سپس یک قاشق چایخوری روغن نارگیل برداشته و آن را از انتهای مو تا ساقه میانی بکشید. علاوه بر این نشان داده شده كه مصرف مقادیر بیشتر ویتامین E در رژیم غذایی میتواند از موخوره و چند شاخه شدن انتهای موها پیشگیری كند. برای بیشتر افراد، این عادات به صورت روتین در زندگیشان وجود دارد و درواقع باعث آسیب به موی آنها میشود بدون این که خودشان از این موضوع آگاه باشند. بیشتر خانمها شیفتهی موی بلند و زیبا هستند. موخوره که نام علمی آن تریکوپتیلوزین (Trichptylosis) است، مشکل رایجی است که اغلب خانمها آن را تجربه میکنند. به رژیم غذایی خود توجه کنید و ویتامین و مواد مغذی و حاوی ویتامین سی را در برنامه خود قرار دهید و به میزان کافی آب بنوشید. پس از نیم ساعت دوباره موهای خود را با استفاده از شامپو بشویید. از شانه دندانه پهن استفاده کنید. برس می تواند موهای مرطوب را بشکند پس بهتر است از شانه های با دندانه های بزرگ برای شانه زدن مو استفاده کنید.

مصرف این روغن بهترین راه برای کمک به ترمیم خشکی موهای دندانه دار است. آخرین پیشنهاد ما برای درمان موخوره بدون کوتاهی استفاده درمان عسل و روغن زیتون است. دومین روش برای درمان موخوره بدون کوتاهی آن، استفاده از ماسک خانگی پروتئین آوودکادو است. برای استفاده از فواید آن جهت درمان موخوره بدون کوتاهی یک چهارم فنجان آب را با یک چهارم فنجان روغن کرچک مخلوط کنید و به آرامی روی مو خوره مو ماساژ دهید. درمان موخوره با روغن آرگان : روغن آرگان غنی از هسته درختان آرگان بومی مراکش است. در اینجا به مهمترین نکات پیشگیری و درمان موخوره اشاره میکنیم. همچنین اگر قادر به نگهداری از موهایتان نیستنید، باید هر دو ماه یکبار موهایتان را کوتاه کنید. این خشکی به مرور باعث شکننده شدن ریش صورت شده و در بلند مدت موخورههایی ایجاد میکند؛ بنابراین اگر از شامپو سرتان برای شستن ریش استفاده میکنید و بعد از حمام با حوله و با فشار آن را خشک میکنید منتظر بروز موخوره در ریشتان باشید. سعی کنید موها را با ملایمت شانه بکشید و اگر موهایتان به هم گره خوردهاند، روی آن را شانه نکشید بلکه گره را با دست یا اسپری نرمکننده باز کنید و سپس به شانه کشیدن ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید