قلب یکی از 7 چاکراهای بدن است

این انرژی یا نیروی حیات توسط کانالهایی به سراسر بدن انتقال مییابد و منتشر میشود. را که قبلا در سایت منتشر کرده ایم را بخوانید. چاکراهای اصلی که در امتداد ستون فقرات قرار گرفتهاند همانند گردبادهایی میچرخند و با مکیدن انرژی از میدان انرژی کیهانی، آن را به انرژی قابل استفاده توسط بدن تبدیل میکنند. به معنای واقعی کلمه هزاران راه برای بهبود یا تعادل چاکراهای ما وجود دارد که مراقبه ، تجسم ، ریکی ، آروماتراپی و یوگا تنها معدودی از آن ها هستند . عبارت مانترا را دائم تکرار کنید و اجازه دهید این کلمه دائم در ذهن شما زمزمه شود. برای چاکراهایی که در نتیجه تست، نیمه فعال یا ضعیف هستند فعالیتهای بدنی و ذهنی وجود دارد که یوگا و مدیتیشن از مهمترین آنها هستند. امروزه دانشمندان به این نتیجه رسیدهاند که از انسان پیـوسـته نـور و امواج و انرژی ساطع میشود. امواج پس از وضو گرفتن بیانگر آرامش بیشتر انسان است. هاله اطراف انسان تا حدی متشکل از امواج الکترومغناطیس است و طیفی از امواج میکروویو، از مادون قرمز تا فرابنفش را در بر میگیرد. رنگ های معمولی: در صورت خالص بی رنگ هستند ، اما تقریباً می توانند به هر رنگی باشند.

با تمام رنگ های رنگین کمان می درخشد ، اما رنگ غالب آن بنفش است . در واقع محل آن در ساهاسرارا چاکرا (چاکرای هفتم) است و همان طورکه میدانیم این چاکرا سرچشمه و نقطه شروع تجلی تمام چاکراهاست. به دلیل انعطافپذیری بسیار بالای پوست صورت نسبت به سایر اعضای بدن، میزان این انباشتگی در صورت بیش از سایر جاهاست، به طوریکه گاهی بیش از 90% کل انرژیهای منفی و استرسهای محیطی در پوست صورت و 10% مابقی در کل بدن پخش میشوند، به همین دلیل زمانی که استرس یا شوک خاصی بر فرد وارد میشود و بدن آکنده از انرژی استرس زیادی شده، یک وضوی ساده تا حد بالایی میتواند مشکل را حل کند. در ادامه , این کانال اصلی, در ناحیه خاجی به دو بخش دیگر تقسیم شده, وارد پاها می گردد. نام آن از کوه های اوناکا در ایالت تنیسی و شمال کارولینا گرفته شده است. فشار عصبی روی شما بیش از هر زمان دیگری خواهد بود و برای همین است که اکثر داوطلبان از خیر آن گذشته و تصور می کنند که مدیتیشن و یوگا هیچ کمکی به کاهش استرس آنها نکرده است! به همین دلیل فشار زیادی به فرد وارد می شود و بار سنگینی از زندگی روی دوش خود احساس نماید.

بقیه این کانال در میانه بدن ادامه مییابد و در ناحیه خاجی به دو قسمت تقسیم و وارد پاها میشود. میدان انرژی انسان از هفت لایه تشکیل شده که به صورت متوالی و در درون هم جای گرفتهاند. چاکرای دوم خاجی ، کمی پایینتر از ناف و درست زیر ناف و در جلو استخوان خاجی قرارگرفته.و مرکز انرژی جنسی گیرنده و فرستنده و نَفس میباشد. در مرحله بعد ماهیچههای شکمتان را به سمت داخل منقبض کرده و به سمت ستون فقراتتان بکشید. در کتاب رنگها برای زندگی بهتر اثر مری لامبرت، روشهای عملی بسیاری ارائه شده است که میتوانید برای متعادل ساختن احساسات، تمرکز بر اهداف و درمان ناراحتیهای جسمانی از آنها استفاده کرده و هارمونی و تعادل را به خانهی خود بیاورید. 5- چاکرای ویشودها با رنگ آبی: جایگاه حقیقت است که در ناحیه گلو و مجاور غده «تیرویید» قراردارد. رنگ چاکرای خورشیدی، زرد است. یکی از مقولات مورد توجه در علم متافیزیک، انرژی های لطیف اطراف موجودات مختلف هستند که از جمله موارد جالب برای تدبر و تعمق در عظمت خالق یگانه است.

در این لایه هفت مرکز انرژی اصلی وجود دارد که به آنها چاکراگفته میشود. بهمحض اینکه چاکرای تاج کاملا آگاه شود، کار جذب انرژی کیهانیاش به پایان میرسد و شروع میکند به تشعشعات انرژی بر طبق آکورد خودش. همچنان که یک سلطان توانا بر قلمرو خود بطور کامل حاکم است ، بنفش هم مرکز تاج را اشغال می کند و ذهن والاتر را تاج می شود و حاکم بر اعضاء و ملیون ها سلولی که اعصاب و بافت ها را شکل می بخشند می باشد . تا اینجا متوجه شدیم که سنگ خون چیست اما چگونه میتوان اصل بودن آن را تشخیص داد؟ فلسفه سجده چیست؟ چرا گفته شده اگر مُهر را کمی جلوتر از حالت عادی قرار دهیم بهتر است؟ در فلسفه آیینی و درمانی هندوستان، علاوه بر باور به وجود شبکه گستردهای برای انتقال انرژی در بدن، اعتقاد به ایستگاههای تقویتکننده و هدایتکننده انرژی به نام«چاکرا» یا چرخه هم وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید