لزوم اتخاذ رویکرد تمدنی در طراحی برنامه‌های اربعین دانشگاهیان


به گزارش مجله خبری نگار،در جلسه ستاد اربعین استان تهران که به ریاست دکتر عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و با حضور آقای علیرضا کیخا جانشین سازمان بسیج دانشجویی، آقای صادق میرزاده مفرد، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی تهران بزرگ، حجت الاسلام مرتضی مطهری پور رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و جمعی از معاونین و مدیران وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه‌های استان تهران برگزار شد در خصوص چگونگی اعزام، اسکان و تغذیه دانشجویانی که در این رویداد عظیم شرکت خواهند کرد بحث و تبادل نظر شد و هماهنگی‌های لازم صورت گرفت.

در ابتدای جلسه گزارشی از اقدامات و پیگیری‌های انجام شده در خصوص مصوبات دومین جلسه ستاد ملی اربعین دانشگاهیان ارائه شد.

در ادامه کیخا جانشین سازمان بسیج دانشجویی گزارشی از اقدامات سازمان بسیج دانشجویی برای ایجاد تمهیدات لازم برای دانشجویان و همچنین هماهنگی‌های صورت گرفته برای اجتماع عظیم دانشجویان جهان اسلام در کربلای معلی در ایام اربعین حسینی ارائه داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، صادق میرزاده مفرد، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی تهران بزرگ نیز در سخنانی با اعلام اینکه برنامه ریزی‌های لازم برای اعزام سیصد کاروان به ظرفیت پنج هزار نفر از دانشجویان استان تهران انجام شده خواستار اجرای مصوبات ستاد ملی اربعین دانشگاهیان در دانشگاه‌های تهران شد.

در ادامه جلسه حاضرین به بحث و تبادل نظر در خصوص انجام هماهنگی‌های لازم برای اعزام دانشگاهیان به این سفر معنوی پرداختند.

در پایان جلسه دکتر عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه رویداد اربعین یک رویداد فوق العاده محسوب می‌شود، گفت: رویکرد ما در طراحی برنامه‌های اربعین دانشگاهیان باید رویکرد تمدنی باشد و تمام این عناصر، زمانی ادراک می‌شود که در آن منظومه دیده شود.

وی افزود: اجتماع دانشجویان جهان اسلام در کربلای معلی در ایام اربعین حسینی اتفاق بسیار مبارکی است که می‌تواند نقطه عطف فعالیت‌های ستاد ملی اربعین دانشگاهیان محسوب شود.

معاون فرهنگی وزارت علوم با تاکید بر انجام برنامه ریزی لازم برای حضور حداکثری دانشجویان، مجدداً بر حمایت از دانشجویان کم برخوردار برای شرکت در این رویداد تاکید کرد و خواستار مساعدت خیرین در این زمینه شد.

دکتر کلانتری با اشاره به لزوم دعوت از اقشار مختلف دانشجویان برای حضور در این حرکت الهی، خواستار حمایت ویژه از دانشجویانی شد که برای اولین بار به زیارت اباعبدالله الحسین (ع) مشرف خواهند شد.

وی در پایان با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای حمایت و ارائه تسهیلات به متقاضیان افزود: فعالین دانشجویی، اعضای تشکل‌های اسلامی، کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی در اولویت پرداخت تسهیلات باشند.

دیدگاهتان را بنویسید