مأموریت تیم والیبال «ب»؛ تکرار قهرمانی


به گزارش مجله خبری نگار/ایران: تیم ملی والیبال ب، برای انجام مأموریت جدید در بازی‌های کشور‌های اسلامی، ساعت ۸ صبح امروز به آنکارا پرواز کرد. والیبالی‌ها از آنکارا با اتوبوس به قونیه محل برگزاری مسابقات می‌روند. شهروز همایونفرمنش (کاپیتان)، علی رمضانی، فاضل پژومان، پوریا یلی، بردیا سعادت، آرمان رحمانی، احسان دانش‌دوست، علی حاجی‌پور، اسماعیل مسافر، محراب ملکی‌سرخی، امیرضا سرلک، محمد، ولی زاده، ابوالفضل قلی‌پور و اسماعیل طالبی ترکیب ۱۴ نفره تیم والیبال ب ایران در قونیه است. والیبال مردان ایران بعد از کسب ۳ طلای بازی‌های کشور‌های اسلامی، امسال مأموریت دارد برای چهارمین قهرمانی به مصاف حریفان برود؛ مأموریتی که به عهده عظیم جزیده گذاشته شده است.

عظیم جزیده سرمربی تیم ملی ب پیش از اعزام تیم به مسابقات، درباره این موضوع گفت: «مأموریت خیلی سختی است. هر چند در ظاهر همه چیز آسان به نظر می‌رسد، اما در والیبال برای موفقیت، انسجام حرف اول را می‌زند و زمان‌بر است. امیدوارم در فاصله چند روز مانده به شروع بازی‌ها، با تمرین و تمرکز روی نقاط ضعف و قوت، تیم با آمادگی کامل در زمین حاضر شود. مردم دعا کنند که بهترین اتفاق را در قونیه رقم بزنیم. البته من خیلی به تیم خوشبینم و بازیکنان هم انگیزه خیلی زیادی دارند تا بهترین نتیجه را رقم بزنند.»

او ترکیب تیم را با مشورت با بهروز عطایی انتخاب کرده است: «ما یک گروه فنی هستیم که با هم کار می‌کنیم، من برای انتخاب شایسته‌ها با کادرفنی تیم ملی هم نظر هستم. البته اسم دو بازیکن سلیم چیرلی و امیرخواجه خلیلی به دلیل مشکلی که پیش آمد جا ماند و ما نتوانستیم از آن‌ها استفاده کنیم. خوشبختانه مصدوم نداریم و تنها شاید اسماعیل مسافر و علی رمضانی به دلیل مشکل خروجی دیرتر به تیم اضافه شوند.»

تیم ملی ب والیبال ایران دور مقدماتی در گروه b با پاکستان، ترکیه و قطر رقابت می‌کند. سرمربی تیم ملی تأکید کرد شناخت نسبی از حریفان دارد: «ما شناخت ۶۰- ۷۰ درصدی از حریفان داریم. می‌دانیم که پاکستان و قطر با ترکیب قهرمانی آسیای سال قبل می‌آیند. ترکیه میزبان هم با ترکیبی از بازیکنان ملی‌پوش و جوانش در قونیه حاضر می‌شود. به هر حال ما گروه راحتی نداریم و باید برای قهرمانی تا لحظه آخر بجنگیم. به هر حال ما می‌رویم تا از اعتبار والیبال ایران دفاع کنیم، هرچند تکرار قهرمانی سخت است، اما دور از دسترس هم نیست.»

عظیم جزیده امیدوار است تیمش با تمرین در روز‌های باقی مانده به شروع رقابت‌ها در قونیه، به شرایط ایده آل برسد: «ما ۶ روز زودتر از شروع بازی‌ها به قونیه می‌رویم و امیدوارم با تمرینات در این روز‌ها آمادگی بچه‌ها به شرایط ایده آل برسد و با تجزیه و تحلیل شرایط، شروع خوبی داشته باشیم. البته ما بازی به بازی جلومی رویم تا به هدف‌مان برسیم.»

مصطفی کارخانه، کامبیز یعقوبی، وحید صادقی و احمد فتاح و امین علی اکبری به ترتیب به عنوان سرپرست، مربی، کمک مربیان و آنالیزور همکار عظیم جزیده در تیم ملی ب برای بازی‌های کشور‌های اسلامی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید