ماسک گیاهی برای جلوگیری از موخوره

همچنین زمانی که شما موی خود را رنگ کرده و یا از طریق دلایلی که بالا ذکر شد به موی خود آسیب می زنید در واقع سیستین موجود در موهای خود را که باعث پیوند مولکولهای مو می گردند از بین می برید. همچنین این دو ماده بهخاطر قابلیت زیادشان در فراهمکردن رطوبت عمیق برای موی شما در میان عالیترین نرمکنندهها قراردارند؛ بنابراین، موی شما دیگر در شراط خشکی یا نازکشدن نمیریزد. برای تهیه این اسکراب ، مقداری شکر یا نمک دریایی را با وازلین ترکیب کنید. مقداری وازلین را به بخش های شاخی و ترک خورده پوست خشک بمالید تا از ترک های دردناک و ریشه های خشک ناخن نجات یابید. مقدار مناسبی روغن وازلین را پیش از خواب به قسمت های خشک پوست نظیر دست ها ، پا ها و آرنج بمالید و با کیسه پلاستیک یا پارچه ای روی آن را بپوشانید. با مالیدن وازلین به قسمت های بالایی و نوک موهای خود ، به درخشش آن ها کمک کنید. روغن زیتون یکی از بهترین روغن های طبیعی است که می توانید روی موهای خود استفاده کنید. پزشک تغذیه میتواند به بهترین شکل ممکن با استفاده از یک برنامه غذایی جامع و کامل شما را درمان کند.

ماسک کدو حلوایی یک معجون فوق العاده برای جلوگیری از موخوره است زیرا موها را نرم و لطیف می کند و خشکی و شکننده مو را به طور کامل برطرف می کند. نرم کننده را حدود سه دقیقه بر روی موها بگذارید و سپس با آب بشویید. اگر نیاز دارید که پای خود را بشویید ولی به آب و صابون دسترسی ندارید ، ظرف وازلین را از کیف خود خارج کرده و مقداری از آن بر روی پاها و بین انگشتان خود بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه با پارچه یا دستمال کاغذی پاک کنید. بعد از عوض کردن پوشک کودک خود و پیش از بستن پوشک تمیز ، مقداری وازلین به پای کودک بمالید تا دچار خارش و عرق سوز شدن نشود. ۱۶- مانع از عرق سوز شدن و خارش پای کودک خود شوید. اگر یک لایه روغن وازلین را بالای ابروی کودک بمالید ، می تواند مانع از وارد شدن شامپو به چشم شده و از سوزش چشم کودک جلوگیری می کند.

۲۳- مانع از سوزش چشم کودک تان در حمام شوید. مقداری سایه چشم شل شده و بی استفاده را با وازلین ترکیب کرده و آن را به عنوان رژ لب استفاده کنید. اگر وازلین را قبل از کشیدن سایه چشم استفاده نمایید ، نوعی درخشش بیشتر ایجاد می شود. از وسایل خشک کن برای خشک کردن و یا آراستن موها بیش از حد استفاده میکنید. بلافاصله بعد از خشک کردن به وسیله یک گوشپاککن مقداری وازلین را روی پوست صورتتان بمالید. ۱۹- سوزش بعد از اصلاح پوست قابل تسکین است. کوتیکل لایه محافظ انتهای مو است که از کراتین تشکیل شده است، کراتین به خوبی از مو محافظت کرده و آن را مرطوب نگه می دارد. این حالت موخوره به شکلی به وجود می آید که ظاهری شبیه گره خوردگی دارد ولی حقیقتا گره نیست. سعی کنید 1 بار در هفته این کار را انجام دهید. اجازه دهید بیشتر با خواص این روغن بی نظیر آشنا شویم.روغن نارگیل سرشار از ویتامین E است، مادهای که برای حفظ سلامت روزانه موهای شما بسیار ضروری است.

برای خشک کردن و مرتب کردن موهای خود از درجه حرارت ملایم با فاصله 20 سانتی استفاده نمایید . درحالیکه میتوانید از برخی محصولات نرمکننده مثل روغن، سرم، ژل یا پماد برای کمک به آبرسانی مو، کاهش موخوره، پوشاندن آسیب و از بین بردن وز شدن مو استفاده کنید اما کوتاه کردن منظم تنها درمان موخوره مو به حساب میآید. راههای دیگری برای از بین بردن موخوره وجود دارد که در آن نیازی به کوتاه کردن نیست و شما بدون دردسر میتوانید موهای بلند خود را حفظ کنید. موهای بلند نسبت به موهای کوتاه آسیبپذیرتر هستند و میتوانند شکافدار شوند. ۷- مژه هایی پر پشت و بلند داشته باشید. ماسک را از ریشه مو تا نوک موها و به قسمت هایی که بیشترین آسیب را دارد بزنید. سپس با یک مسواک تمیز ، لب خود را لایه برداری کنید تا لب هایی بسیار نرم و تازه داشته باشید. بهتر است قبل از اینکه با موهای مرده و شکننده خود رو به رو شوید؛ از روشهای مناسب مراقبت از مو پیروی کنید تا از صدمات وارد شده به آنها جلوگیری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید