ماه محرم قیمت گوشت را هم تحت تأثیر قرار داد! | آخرین اخبار قیمت گوشت قرمز


قیمت گوشت از مسائلی است که در کشور مورد توجه بسیاری از افراد است. قیمت گوشت در کشور ایران ثبات ندارد. قیمت گوشت به صورت روزانه بالا پایین می شود. با افزایش قیمت گوشت اقشار زیادی دیگر توان خرید گوشت را ندارند. در ادامه به آخرین قیمت گوشت در بازار می پردازیم.

منصور پوریان، رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: با توجه به مازاد قابل توجه دام روی دست دامدار، دام مازاد باید خرید تضمینی شود تا تولیدکننده قادر به ادامه تولید باشد. قیمت کنونی هر کیلو دام در سطح کشور ۷۵ هزار تومان و لاشه ۱۵۰ تا ۱۵۵ هزار تومان است.

پوریان می‌گوید: درشرایط کنونی ۴ میلیون دام سبک و ۳۰۰ هزار راس گوساله پروار مازاد داریم که بدلیل شرایط خشکسالی، کم‌آبی و گرانی نهاده باید تمهیداتی اندیشیده شود. علی رغم حجم بالای دام، گوشت بالای ۲۰۰ هزار تومان در خرده فروشی عرضه می‌شود که براین اساس نرخ دام و گوشت سنخیتی ندارد.

بررسی‌ها از سطح بازار نشان می‌دهد که قیمت شقه گوسفندی ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان، شقه گوساله ۱۷۰ تا ۲۰۰ هزار تومان، راسته بدون استخوان بالای ۲۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود، درحالی‌که رئیس شورای تامین کنندگان دام اذعان می‌کند که بدلیل مازاد تولید، قیمت دام در ایام محرم تغییری ندارد.

قیمت گوشت

گوشت قرمز را از این قیمت بالاتر نخرید

قیمت گوشت قرمز به شرح زیر است:

راسته با استخوان گوسفندی

۱۵۹,۰۰۰

ران کامل ممتاز گوسفندی

۱۷۲,۰۰۰

کف دست گوسفندی با ماهیچه

۱۵۸,۰۰۰

ران پاک کرده گوساله

۱۶۶,۰۰۰

سر دست پاک کرده گوساله

۱۶۵,۰۰۰

گردن گوسفندی

۱۳۳,۰۰۰

قلوگاه گوساله

۱۴۷,۰۰۰

گردن گوساله

۱۲۹,۰۰۰

قلم گوساله

۱۶,۰۰۰

سردست گوسفندی

۱۳۱,۰۰۰

ماهیچه گوساله

۱۶۳.۰۰۰

دمبالیچه گوسفندی

۸۹,۰۰۰

نیم شقه سردست گوسفند

۱۲۸.۰۰۰

شقه لاشه گوسفندی

۱۲۹,۰۰۰

نیم شقه ران گوسفندی

۱۳۵,۰۰۰

قیمت گوشت

وجود ۴ میلیون راس دام سبک مازاد در کشور

رئیس شورای تامین دام کشور گفت: هم اکنون ۴ میلیون راس دام سبک در معرض اضطرار ویژه قرار دارد که باید ۲ میلیون راس آن به دلیل ناتوانی دامداران در نگهداری از چرخه تولید خارج شود.

به نقل از بازار، منصور پوریان، با بیان اینکه از ابتدای امسال در ۱۰ استان به دلیل خشکسالی وضعیت اضطرار اعلام شد، گفت: خشکسالی، فقر مراتع در برخی استان ها، کم آبی و ناتوانی دامداران در تهیه نهاده‌های دامی، باعث رکود در صنعت دامپروری شده است.

او افزود: با توجه به شرایط موجود، امسال پرواربندی به دلیل مقرون به صرفه نبودن انجام نشد که بهترین راهکار برای خروج از شرایط موجود خرید تضمینی دولت و صادرات مستمر بخشی از دام مازاد است. بخشی از دام‌های استان‌های در شرایط اضطرار مانند خوزستان، ایلام و … که دام آن‌ها ضریب گوشتی پایینی دارد باید صادر شود. صادرات تنها راه حمایت از پرواربندی و افزایش ضریب گوشت داخل و شکوفایی صنعت دامپروری است.

پوریان گفت: بر اساس گزارش‌ها اکثر زایش‌ها به دلیل کاهش جیره غذایی و نهاده‌های دامی، ناقص یا مرده انجام می‌شود.

او افزود: بالای ۴ میلیون راس دام مازاد در کشور وجود دارد که در فصل خود کشتار نشده اند.

دیدگاهتان را بنویسید