موثر ترین راهکارهای پیشگیری از سرطان پروستات چیست؟

در ادامه چند درمان طبیعی رایج برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات آمده که به شرح زیر است: محصولات سویا ایزوفلاونها ترکیبات شیمیایی با خواص ضد التهابی هستند و مواد غذایی با بیشترین میزان ایزوفلاونها، محصولات دانههای سویا هستند که از این میان میتوان به شیرسویا و مسیو (خمیر سویا) اشاره کرد. رژیم غذایی: رژیم غذایی که حاوی چربی زیاد بوده و از میوه و سبزیجات کمتری استفاده شود، خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش می دهد. حفظ وزن طبیعی، رژیم غذایی سالم سرشار از میوه و سبزی، ورزش منظم و اجتناب از مصرف تنباکو شامل سیگار و تنباکو بدون دود، از عواملی هستند که برای پیشگیری از بروز سرطانهای مختلف توصیه میشوند. صاحبخبر – سلامت نیوز: اگر چه نمیتوان بهترین روش برای پیشگیری از سرطان پروستات را نام برد اما روشهای طبیعی زیادی از جمله حفظ وزن سالم، ورزش کردن و مصرف مقادیر زیاد میوه و سبزیجات به این امر کمک میکند.

روش های درمان این مشکل در پزشکی جدید چگونه است؟ در واقع ، وجود آنتی اکسیدان های زیاد در چای سبز ، از لحاظ تئوری می تواند با خنثی کردن رادیکال های آزاد ( فرآورده های شیمیایی که به DNA آسیب می رسانند ) با سرطان مبارزه کند . اورنگ ادامه داد: از سوی دیگر، کباب کردن گوشت روی زغال یا سوزاندن آن موجب ایجاد مواد سرطانزا در آن میشود بنابراین استفاده از روشهای سالم پخت گوشت توصیه میشود. اورنگ ادامه داد: توصیه میشود روزانه پنج واحد میوه و سبزی (حداقل دو واحد میوه و سه واحد سبزی) از انواع مختلف استفاده شود. سابقه خانوادگی: اگر پدر یا برادر سرطان پروستات داشته باشد، فرد بیش از دو برابر خطر ابتلا به آن را دارد. دو نوع دیگر بیماری ها شامل التهاب پروستات و سرطان پروستات می باشد. به گزارش ایرنا، با اینکه مردان نسبت به زنان و کودکان از قوای جسمی بالاتری برخوردار هستند اما بر اساس آمارهای ارائه شده بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های مختلف قرار دارند که یکی از مهم ترین دلیل آن سهل انگاری نسبت به حفظ سلامت خود است. مدیرگروه بیماریهای غیر واگیر مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه فیبرهای غذایی خطر سرطان کولون کولورکتال را کاهش میدهند، عنوان کرد: فیبر بخشی از غلات، میوهها و سبزیها است که بدن نمیتواند آن را هضم کند.

مدیرگروه بیماریهای غیر واگیر مرکز بهداشت خوزستان بیان کرد: میوهها و سبزیهای رنگی، غنی از مواد شیمیایی گیاهی هستند که در مبارزه با بیماریها و تقویت سیستم ایمنی نقش مهمی دارند؛ مصرف بیشتر میوهها و سبزیها موجب کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه، دهان، مری، معده و روده شده است. قرص اولترا لیکوپن ویتابیوتیکس با غنی بودن از ماده ارزشمند لیکوپن در بهبود مشکلات پروستات بسیار موثر عمل میکند. ۱. یکی از مواردی که در رفع تورم پروستات و مجاری ادراری و کلیهها موثر دانستهاند استفاده از شیره خنکها است. استفاده از گوشت در مقادیر متعادل و از نوع کم چربی، همچنین مصرف لبنیات کم چرب و استفاده از روغن مایع به کاهش میزان مصرف چربیهای اشباع و کاهش خطر بروز بیماریهای مزمن نظیر سرطان کمک میکند. رژیم های غذایی که چربی بالایی دارند خطر مبتلا شدن به سرطان را افزایش می دهند و همچنین اسید های چرب امگا ۶ موجود در روغن های گیاهی سلول های سرطانی پروستات را افزایش می دهند. رژیم های غذایی که دارای میزان زیادی از گلایسمیک لود هستند خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند. از بیماری های چشم وابسته به سن جلوگیری می کند.

در صورت تشخیص به موقع، این بیماری به راحتی درمان می شود. تنها در ایالات متحده، سرطان پروستات دومین سرطان شایع تشخیص داده شده در مردان است و در ۲۰ تا ۳۰ درصد این موارد، به سایر سرطان های مختلف منجر می شود. برآورد میشود که در صورت افزایش فعالیت بدنی، سالانه از ۴ تا ۵ میلیون مرگ جلوگیری شود. تخم های هندوانه را از آن جدا کرده، شستشو داده و درون قابلمه ای حاوی یک فنجان آب روی حرارت متوسط بجوشانید و آب مورد نظر را از صافی رد کرده و در روز 3 الی4 بار به عنوان چای میل کنید. استفاده از یکسری مواد غذایی و راهکارهای تغذیه ای می تواند از بروز این سرطان پیشگیری کند . هیچ روند پیشگیری مطلقی برای سرطان پروستات وجود ندارد؛ اما شواهد نشان می دهد راه های پیشگیری از سرطان پروستات ازجمله رژیم غذایی نقش مهمی را ایفا می کنند. با اندازه گیری گلایسمیک می توان نشان داد که کربوهیدرات ها و قند ها در سطح قند و انسولین خون اشخاص تاثیر می گذارد. در کرایوتراپی سلولهای سرطانی بصورت موضعی و با سرمای زیاد نابود می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید