موخوره ،روش های پیشگیری از موخوره و درمان آن

میزان فواید روغن نارگیل برای موهای خشک به حدی است، که بیشتر شرکتهای تولیدی شامپو از عصاره روغن نارگیل در شامپوهای مخصوص موهای خشک و یا کرم موهای مخصوص موهای خشک استفاده میکنند. به دلیل آلودگی ها و قرار گرفتن موها در معرض آسیب ناشی از استفاده مکرر از رنگ یا شامپوهای نامناسب، توجه به تقویت و وضعیت ظاهری موها امری مهم در داشتن موهایی سالم و زیبا است. شاید برای شما عجیب باشد که از سس مایونز میتوان در جهت درمان موخوره استفاده کرد، اما باید گفت این ماده نقش پررنگی در درمان موهای آسیب دیده دارد و میتواند موهای شما را به خوبی نرم و براق کند؛ اما چگونه میتوان از این ماسک در جهت درمان موخوره استفاده کرد؟ استفاده از درمانهای شیمیایی برای مو میتواند به لایه بیرونی ساقه مو آسیب بزند و باعث ازبین رفتن رطوبت شود. موخوره آسیب زیادی به زیبایی مو می زند و علاوه بر موی سر، ابرو و ریش آقایان را نیز درگیر می کند. همانطور که در بالا گفتیم از وسیله های آرایش مو مانند اتو مو و سشوار که حرارت زیادی را به موها میرساند سعی کنید زیاد استفاده نکنید. در این صورت مقدار زیادی از موها کوتاه می شود در حالی که با نوک گیری مو، تنها یک سانتیمتر از انتهای مو قطع می شود.

چربی و روغن طبیعی سر در موهای رنگ شده کمتر از موهای سالم است. نظیر زینک، یونی زینک، هیربرست، بیوتن که تقویت کننده خوبی برای موی سر می باشند. نوک گیری و کوتاه کردن انتهای مو می تواند به صورت ماهانه باشد و یا در فواصل منظم این کار انجام شود. مریم گلی خشک را ابتدا در ظرف ریخته و سپس آب جوش را روی آن بریزید. ساده ترین راه برای نوک گیری موهای فر و جلوگیری از موخوره این است که ابتدا موها را صاف کنید! بعضی از مو فرفری ها ابتدا موهایشان را با اسپری آب خیس می کنند تا کمی صاف شود و بعد اقدام به کوتاه کردن مو می کنند. نیمساعت صبر کنید سپس موها را با اب گرم وصابون ویا شامپو کتیرا بشوید. خشکی مو با از بین رفتن چربی طبیعی مو ایجاد میشود، شما می توانید برای مرطوب کردن موها و جلوگیری از خشک شدن آن از انواع روغن ها به صورت گرم استفاده کنید.

عسل می تواند در ترکیب با روغن های گیاهی مانند روغن زیتون یا روغن بادام، در ترکیب با موادی مانند دارچین و یا حتی به صورت تنهایی به تقویت ریشه و ساقه موهای شما کمک کند. نوک گیری موها در خانه هم کار دشواری نیست ولی قطعا کوتاه کردن موی صاف خیلی راحت تر از موی مجعد یا فرفری است. 5. نرم کننده را با آب سرد شستشو دهید زیرا برای قدرت و درخشش مو مناسب است. حال با یک کلاه روی آن را بپوشانید و بعد از یک ساعت با آب شستشو دهید . برای اینکه اندازه موها در حد مشخصی باشد لازم است تا هر یک تا سه ماه در میان به آرایشگاه مراجعه کنید و موها را فرم دهید. حتی اگر موها پر از موخوره باشد نیز این روش موثر است زیرا در همین ابتدای کار، جلوی موخوره گرفته می شود. یک سالن خوب و خوشنام پیدا کنید زیرا در این اماکن معمولا آرایشگرهای با تجربه و حرفه ای، فعالیت دارند. موها در حالت خیس 4 برابر بیشتر، دچار آسیب می شوند.

استفادهی بیش از اندازه از سشوار و صافکنندههای مو با دماهای بسیار بالا موجب ایجاد موخوره و آسیب رسیدن به موها میشود. این یک باور اشتباه است کوتاه کردن انتهای مو و یا تیغ انداختن سر هیچ ارتباطی با افزایش طولی مو ندارد. کسانی که در طول تابستان در استخرهای گل دار و آب شور دریا شنا می کنند بهتر است هر هفته سر خود را با روغن زیتون ماساژ دهند. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که همواره از وسایل برقی و داغ مانند اتوی مو، بابلیس و هر وسیله دیگری برای موهای خود استفاده میکنید، و یا از آن دسته افرادی هستید که به طور مکرر موهای خود را رنگ یا فر میکنید، باید بدانید که همواره در حال تخریب و آسیب زدن به لایه پوشش دهنده و بیرونی موهای خود هستید. رنگ و دکلره رطوبت مو را می گیرد و موها دچار آسیب جدی می شوند. دکلره ترکیباتی شیمیایی قوی دارد و به شدت موها را خشک می کند. باید گفت بله موخوره درمان قطعی دارد! اگر موهای تان به موخوره مبتلا شده، کوتاهی مو قطعا نتیجه خوبی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید