نقش تغذیه در درمان و پیشگیری از سرطان پروستات – بلاگ کرفس

اگر شما فرسایش لیزر، تخریب سوزنی از طریق پیشابراه یا درمان مایکروویو از طریق پیشابراه را استفاده کنید پزشک شما ممکن است بلند کردن اجسام سنگین و ورزش بیش از حد برای مدت هفت روز را محدود کند. چه انتظاراتی از پزشک خود دارید؟ راه های فراوانی جهت درمان سرطان پروستات در سالمندان هست ولی انتخاب روش بستگی به شدت و مرحله بیماری صورت میگیرد(سرطان چه سطحی از پروستات را درگیر کرده و اینکه به خارج سرایت کرده یا خیر). هم چنین به دلیل خاصیت ضد باکتریایی این ماده، از چای سبز در درمان التهاب پروستات نیز استفاده فراوانی می شود. • بدن مانع اتصال گيرنده های هورموني به سلول ها می شود. این آنتی اکسیدان ها مانع رشد سلول های سرطانی و تجمع آن در خون می شود. بعضی پزشکان درمان هر دو نوع را آغاز می کنند تا وضعیت کامل پیشگیری از اثر آندروژن بر سلول های سرطانی ایجاد کنند.

گاهی اوقات پزشک ضد آندروژن نیز برای بیمار مبتلا تجویز می کند. درمان هورمونی به منظور جلوگیری از ساخت بدن از آندروژن یا جلوگیری از تاثیر آن صورت گرفت. محققان علت آن را واکنش بین عوامل روانی، ایمنی و هورمونی بدن میدانند. • چای سبز حاوی نوعی آنتی اکسیدان به نام کاتچین بوده و می تواند به کشتن سلول های سرطانی کمک کند و سطح PSA را در خون کاهش دهد. به یاد داشته باشید که هر چه کلم بروکلی بیشتر پخته شود، خواص آن کاهش می یابد. معمولا با هورمون ضد باکتریایی LHRH شروع می شود. معمولا این بیمارستان، یک مرکز آموزشی- پزشکی است. در بیشتر موارد، این رویکرد تنها شامل برداشتن پروستات است، اما اگر در حین انجام فرایند، پزشک جراح به گسترش سرطان شک کند، ممکن است بخشی از غدد لنفاوی را هم برای آزمایشات بعدی بردارد. همچنین احتمال داده شده است دریافت زیاد کلسیم از منابع لبنی با چربی بالا بیشتر در افزایش خطر سرطان پروستات نقش ایفا کند و دریافت منابع لبنی با چربی پایین خیلی مسئله ساز نباشد؛ بنابراین به مردان توصیه میشود که کلسیم و محصولات لبنی را بیش از مقدار توصیه شده، یعنی دو تا سه واحد در روز، مصرف نکرده و حتماً نوع کم چرب آن انتخاب کنند.

زیرا باید در داخل وان حمام بنشینید و مقدار زیادی حنا را در آن بریزید و به مدت چند دقیقه در داخل وان بمانید. ماهی قزل آلا، ماهی تن و شاه ماهی سرشار از امگا 3 بوده و خطر ابتلا به سرطان پروستات را تا حد زیادی کاهش می دهند. سرطان پروستات میتواند مشکلات زیادی را برای بیمار ایجاد کند. زمان، استراحت، مصرف دارو و رعایت توصیههای پزشک به رفع مشکلات ادراری کمک میکند. جراحی آندوسکوپی پروستات جریان سمن (مایع منی) را مختل میکند و معمولاً موجب بروز عارضهای به نام انزال پسگرد میشود؛ در این حالت مایع منی بهجای خارج شدن از آلت تناسلی درون مثانه پخش میشود. این احتمال وجود دارد که، مصرف کالری و چربی بیش از حد خطر سرطان پروستات را افزایش دهد (چربیهای حیوانی میزان ترشح هورمون تستوسترون که یکی از عوامل افزایش سرعت رشد غده پروستات است را افزایش میدهند) و این به نوبهی خود رشد سلولهای سرطانی پروستات را تحریک میکند. ضروری است بیمار به صورت دورهای به پزشک مراجعه کند تا پزشک تغییرات غده پروستات را تحت نظر داشته باشد. دستورالعملهای بهداشتی و ایمنی در محل کار میتواند به کارگران کمک کند تا از مواد سرطانزا اجتناب کنند، چیزهایی که میتوانند باعث سرطان شوند.

اکثر بیماران با انجام دادن جراحی آندوسکوپی پروستات میتوانند از ابتلا به سرطان، انسداد یا عفونت پروستات در آینده کاملاً جلوگیری کنند. این مواد خاصیت ضدسرطانی داشته و کاملاً در دسترس میباشند. هر کدام از مواد تشکیل دهنده ی این ترکیب آنتی اکسیدان های بسیار قوی بوده و خاصیت ضد سرطانی بالایی دارند. یکی از گونه های کدو است که میوه ای گرد و کروی و بزرگتر از یک توپ فوتبال (گاهی اوقات بسیار بزرگ تا حد 200 کیلوگرم) دارد. مصرف موادغذایی حاوی ویتامین E، سبب کاهش احتمال بزرگ شدن پروستات مشوند و از غدد پروستات در برابر سرطان محافظت میکنند. آب انار بر پروستات تاثیر مثبت گذاشته و سطح PSA را کاهش می دهد. از آنجایی که معمولا واکنش های آلرژیک را با علائم جدی ایجاد می کند، اغلب در حال حاضر مورد استفاده قرار نمی گیرد. در جدول تناوبی، منیزیم نزدیک لیتیم است و لیتیم معمولا برای درمان استرس و اختلالات مربوط به آن به کار می رود. رژیم های کم چرب ارتباط مستقیمی با سلامت پروستات داشته و خطر ابتلا به hyperplasia (بزرگی پروستات) را کاهش می دهند. اما با داشتن تغذیه مناسب می توان درصد احتمال ابتلا به سرطان را کاهش داد .برای اطلاعات بیشتر به اینستاگرام مراجعه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید