همدلی خوبی بین کمیته ملی المپیک، پارالمپیک و وزارت ورزش وجود دارد


به گزارش مجله خبری نگار،  مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ورزش جانبازان و معلولین امروز سه شنبه ۱۱ مرداد با حضور رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، محمد پولادگر معاونت ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، محمد شروین اسبقیان رییس فدراسیون جانبازان و معلولین، محمد تابع دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک، آرش فرهادیان سرپرست دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی و روسای هیات‌های ورزشی در سالن آمفی تئاتر کمیته ملی پارالمپیک برگزار شد.

در این مجمع شروین اسبقیان با بررسی عملکرد این فدراسیون در سال گذشته اظهار کرد: در بازی‌های پارالمپیک توکیو از ۲۴ مدال کسب شده، ۱۴ مدال آن مربوط به جانبازان و معلولین بوده کهورزشکاران ما در این دوره از بازی‌ها عملکرد موفقی داشتند، همچنین در بازی‌های پاراآسیایی جوانان بحرین نیز از ۱۴۸ مدال کسب شده، ۷۵ مدال آن توسط جانبازان و معلولین بدست آمد.

وی گفت: با وجود شرایط سختی که سال گذشته در اجرای برنامه‌ها به خاطر کرونا داشتیم، براساس گزارش معاونت ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، در بین فدراسیون‌های ورزشی در بخش ورزش همگانی مقام دوم را کسب کردیم.

رییس فدراسیون ورزش جانبازان و معلولین افزود: زمانی که این فدراسیون را تحویل گرفتم تعداد پرسنل این مجموعه ۹۰ نفر بود که در جهت کیفی سازی، در حال حاضر با ۶۳ نفر پرسنل، کار را پیش می‌بریم.

همچنین رضا صالحی امیری درباره علت حضورش در مجمع عمومی فدراسیون جانبازان و معلولین گفت: به دلیل علایق قلبی که به این قشر از جامعه دارم، در این مجمع حضور پیدا کردم. باید اعتراف کنم که خسروی وفا که همیشه در سلامت باشند منشا تحولات بزرگی در ورزش جانبازان و معلولین بودند.

وی تصریح کرد: فدراسیون جانبازان و معلولین با وجود اسبقیان جهشی پیدا کرد و اخلاق محوری سرآمد این فدراسیون است.

رییس کمیته ملی المپیک با اشاره به هماهنگی و همدلی بین کمیته ملی المپیک، پارالمپیک و وزارت ورزش و جوانان، خاطرنشان کرد: ما با کمیته ملی پارالمپیک همسایه نیستیم بلکه دو سازمان و نهاد و دو خانواده هستیم که در یک منزل سکونت داریم، در حقیقت بین مجموعه ما و کمیته ملی پارالمپیک و وزارت ورزش و جوانان وفاق و همدلی وجود دارد. شهادت می‌دهم یکی از دوره‌های بسیار روشنی است که توانسته ایم بدون تنش همکاری صادقانه‌ای داشته باشیم.

وی تصریح کرد: دشمنان به همان میزان که در حوزه‌های مختلف مشکلاتی را برای کشور ایجاد می‌کنند، در ورزش نیز تهدید ایجاد میکنند، اما نمی‌توانیم ابعاد آن را باز کنیم. تلاش کردیم در این مدت تصویر فرهنگی را در ورزش تقویت کنیم.

صالحی امیری گفت: در این مدت تلاش کردیم موزه ملی ورزش با ۲۶۰۰ اثر مستقر شود و تاریخ شفاهی ورزش ایران به انجام برسد، امکانات و بودجه افزایش یابد و ورزش قهرمانی را در ذهنیت مسئولان به عنوان اولویت قرار بدهیم، در حالی که هیچ گاه این گونه نبوده است. همچنین تلاش کردیم روابط انسانی و اخلاقی و فرهنگی را گسترش بدهیم. ما برای رسیدن به سکوی قهرمانی کار سختی نداریم، ولی مسیر برای رسیدن به سکوی پهلوانی سخت است. ما تلاش کردیم عزت نظام را در برگزاری رویداد‌ها به نمایش بگذاریم. فردا نیمی از اعضای کاروان بازی‌های کشور‌های اسلامی اعزام می‌شوند. همچنین ستاد هانگژو را تشکیل و مقدمات کار را انجام دادیم، دو سال آینده، دو سال سخت و سنگین برای ورزش قهرمانی ایران خواهد بود.

پولادگر: حمایت خوبی از ورزش جانبازان و معلولین صورت می‌گیرد

محمد پولادگر نیز در این مجمع افزود: حمایتی که از ورزش جانبازان و معلولین در ایران صورت می‌گیرد در سایر کشور‌ها این طور نیست. البته تا جایی که بتوانیم به ورزشکاران جانباز و معلول کمک ویژه خواهیم کرد.

وی همچنین درباره انتقاد یکی از اعضای مجمع مبنی بر جدا شدن برخی رشته‌های ورزش معلولین از فدراسیون، گفت: جدا شدن رشته‌های جانبازان و معلولین و تحت پوشش قرار گرفتن برخی رشته‌ها توسط فدراسیون‌های مربوطه به ضرر ورزشکاران جانباز و معلول نیست و من این را قبول ندارم، البته معتقدم که باید مورد حمایت قرار بگیرند.

در پایان این مراسم هیات‌های برتر توسط فدراسیون حانبازان و معلولین تحلیل شدند.

همچنین اساسنامه ورزشی فدراسیون جانبازان و معلولین نیز توسط اعضای مجمع مورد تصویب قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید