وظایف چاکراها در بدن چیست؟

سنگهای قیمتی، انرژی و مزایای فوقالعادهای داشته و میتوانند در بهبود احساسات و حتی درمان بیماریهای مختلف بدن نقش موثری را ایفا کنند؛ تنها کافی است سنگ مناسب را انتخاب کرده و با اعتقاد کامل از آن استفاده کنید. آنها اغلب در زمینه بهبود احساسات یا تمرین مدیتیشن ارجاع می شوند . به سادگی این مراحل را دنبال کنید ، حداقل 30 ثانیه به هر یک اختصاص دهید تا بهبود چاکراها را تسهیل کنید. خواندن در مورد اهمیت و ماهیت هر چاکرا به شما کمک می کند تا هنگام بروز ، انسداد را متوجه و مکان یابی کنید. 1. به یک مکان آرام و آرام بروید. یوگا چاکرا شما را تشویق به دستکاری ، انعطاف پذیری و تغییر مکان قسمتهای بدن می کند که به چاکراهای خاص مرتبط هستند. این که آیا شما در حال بهبودی یک زخم خاص هستید ، به دنبال بهبود عملکرد تجلی خود با قانون جذب هستید یا فقط به امید تقویت رفاه عمومی خود هستید ، می پردازد که در مورد 7 چاکراها بیشتر بدانید. با این حال ، شاید مفهوم چاکراها را گیج کننده بدانید. حال اگر این چاکرا دچار پرکاری شود، نشانه ها و علائمی را بروز می دهد که آنها عبارتند از: عقاید نژادپرستانه، گم شدن در منطق ، زندگی در ذهن، برنامههای بی پایان بدون عمل ، توهم، سردرد و میگرن .

اگر چاکراها به طور قابل توجهی مسدود شود ، ممکن است مدتی و تمرکز به طول بینجامد. آیا اشکالی ندارد که دستهایم در طول مدیتیشن گاهی حرکت میکنند؟ چاکراها انرژی حیاتی را از کیهان و محیط اطراف گرفته و آنها را به امواج مورد نیاز نقاط مختلف بدن تبدیل میکنند. در این مرکز انرژی خورشیدی که کالبد اختری بدن را پرورش می دهد ،جذب می گردد. این کالبد انسان در نقطه صفر است یعنی هستی و نیستی، هیچ واقعیت کیهانی ای نیست و فقط صفر مطلق است. عضو مربوطه یعنی محل درد. سرکوب کردن هر نوع احساسات و عواطف و شوک عصبی و هر نوع ناراحتی و لطمه روحی موجب خواهد شد تا چاکرا ها، یعنی مراکز انرژی حیاتی از حالت تعادل خارج شوند. این چاکرا محل تعادل است و با احساسات عشق ، دلبستگی ، شفقت ، اعتماد و اشتیاق مشخص می شود. به طور معمول با نوعی دشواری شخصی یا روانی همراه است. شما همچنین باید کاملاً آزاد باشید تا تأییدهای متعادل چاکرای خود را طراحی کنید که شامل کلمات یا عباراتی است که به اهداف شخصی شما و یا انسداد درک شده اشاره دارد. روش دیگر تراز چاکراها از چاکرای ریشه تا چاکرای سر یا چشم سوم است.

روشهای بسیار زیادی برای باز کردن چاکراها وجود دارد که برخی از آنها توسط مکاتب فکری مرتبط با عرفان شرقی توصیه میشوند و برخی دیگر جدیدتر هستند و اغلب از این تمرینهای قدیمیتر استخراج میشوند. وقتی چاکرای حفره متعادل باشد ، روابط با جهان و افراد دیگر حول پرورش ، لذت و تبادل هماهنگ است. به عنوان مثال ، وقتی چاکرای ساکرال شما (زیر دکمه شکم) مسدود شده است ، این می تواند در تغییر در اشتها و ناراحتی گوارشی ظاهر شود. افراد مبتدی تر لازمه ابتدا انرژی رو به در جهت عقربه های ساعت (وقتی از بیرون به بدن نگاه میکنیم) بچرخونن. آنها یک سیستم انرژی پیچیده و باستانی هستند که از هند نشأت گرفته اند. شخص برای فراموشی این احساس سعی میکند زیر بار مسئولیت های جدید برود و از این رو تحت فشار شرایط کاری مریض شده و ناچار باید استراحت کند.زندگی برای این فرد بی محتوا شده و رشد توانایی های بالقوه محدود می گردد. 2- چاکرای خارجی: در پشت و تقریبا پنج سانتیمتری زیر ناف قرار دارد و رنگ آن نارنجی است. چاکرا چهارم: آناهاتا یا چاکرا قلب با رنگ سبز چهارمین چاکرا مهم بدن است که درست در وسط قفسه سینه، در امتداد قلب و بالای معده قرار گرفته است.

این شریان گسترده همزمان با عبور از سرزمین انگلستان، از مکانهای مقدس بسیاری که در چاکرای قلب جهانی دست دارند، گذر میکند. از مراقبه هایی که با موردی که در بالا توضیح داده شده است گرفته تا تغییرات در شیوه زندگی و یوگا چاکرا وجود دارد ، چیزهای متمایز زیادی وجود دارد که می توانید برای گذر از چاکرای نادرست انجام دهید. اگر به دنبال مدیتیشن برای تعادل چاکرای هستید ، می توانید یک مراقبه چاکرا با راهنمایی را برای مبتدیان یاد بگیرید که آسان ، کارآمد و قدرتمند است. اگر چاکرا ریشه شما مسدود شده باشد ، ممکن است دچار احساس ترس یا مضطرب شوید شوید. فشاری که وزنتان به سطح وارد میکند کاملاً احساس کنید. هر نوع صدا و موسیقی که به شما ارامش میدهد و ذهنتان را باز میکند برای تعادل این چاکرا موثر است. از علایم فیزیکی بسته بودن چاکرای گلو میتوان مشکلات تیروئیدی و گلودرد را نام برد. آلودگی در چاکراها باعث بیماری و مشکلات ذهنی و جسمی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید