پیشگیری درمان تورم پروستات بهبود هایپرپلازی روغن کدو طبی

در سن 80 سالگی این علایم واضح دیده میشه. گاهی این التهاب پروستات در کنار بیماریهای دیگه هم دیده میشه. در صورت بالا بودن سطح آنتیژن، فرد میتونه مشکوک به سرطان پروستات درنظرگرفته بشه چرا که در بسیاری از موارد دیگه هم ممکنه درصد این آنتیژنها بالا بره. همانطور که میدانید کبد چرب به چاق یا لاغر بودن فرد بستگی ندارد و بر اساس سبک زندگی نادرست ممکن است هر کسی را درگیر کند. این کپسول به دلیل دارا بودن روغن کدو طبی ( که در دنیا به عنوان مهمترین داروی پروستات و با نام کدوی تخمه کاغذی هم شناخته می شود) می تواند هم در پیشگیری از تورم پروستات و هم در درمان پروستات متورم شده کمک کننده باشد. اگر اسپاسم عضلانی سبب درد و یا مشکلات ادراری شود ممکن است شل کننده های عضلانی و آلفا-بلاکرها تجویز شوند. پروستات غده ای گاها دردسر ساز که تنها در مردان یافت می شود، موضوع قابل بحثی است که اکنون قصد داریم از آن سخن بگوییم. اگر هماکنون وزنتان مناسب است، سعی کنید با ورزش کردن در بیشتر روزهای هفته، آن را حفظ کنید. مطلبی نیا به مردان به ویژه گروه سنی بالای 60 سال توصیه كرد، حتما از خوردن غذاهای پرچرب كه دارای چربی و پروتیین بالایی است، در تغذیه روزانه خود پرهیز كنند.

اما کاهش میزان چربی مصرفی روزانه فواید اثبات شده دیگری از جمله کمک به کنترل وزن و سلامت قلب دارد. وی تصریح كرد، تحقیقات دانشمندان نیز نشان داده است مصرف سیر و سویا در پیشگیری از سرطان پروستات تاثیر فراوانی دارد. وی با بیان اینكه مردان بالای 60 سال بدون سابقه ژنتیكی، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات هستند، اظهار داشت: رژیم غذایی سبزیجات از جمله گوجه فرنگی، كاهو ، كلم، كرفس و غیره تاثیر بسزایی در پیشگیری از بروز این بیماری دارد. در موارد شدید و پیشرفته ممکنه که بزرگ شدن پروستات روی مثانه و کلیه هم تاثیر گذاشته و مشکلات دیگری هم ایجاد کنه. روی در طیور، غذاهای دریایی و انواع مختلفی از دانهها و مغزها مانند کنجد و کدو تنبل یافت میشود. محققان 19 مطالعه منتشر شده قبلی را که بر روی 4675 نفر انجام شد مورد بررسی قرار دادند و شواهدی از ارتباط بین مصرف چای سبز (اما نه مصرف چای سیاه) و کاهش خطر سرطان دهان را یافتند . بهتر است این چای را 3 فنجان در روز میل کنید. خوشبختانه علم پزشکی به قدری پیشرفت کرده است که برای درمان غده پروستات تنها یک راه درمان پیش رو نیست.

راههای درمان سرطان پروستات چیست؟ در سرطان پروستات، سلول های غیر طبیعی در بافت پروستات، تشکیل می شود. بعد از صحبت های ابتدایی، ممکن است اورولوژیست اندازه گیری آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) را تجویز کند. علیرضا مطلبی نیا در گفت و گو با ایرنا افزود: سرطان پروستات بیماریی است كه بر اثر افزایش آندروژن و غدد فوق كلیوی در سیستم ادراری اختلال ایجاد می كند. پروستات یکی از غدد مهم در دستگاه تناسلی مردانه که به اندازهی یه گردو و داراری بافت همبند و عضلانیه. ۲- روغن هسته ها و دانه ها مانند تخم کتان و گردو بسیار مؤثر است. اندازه پروستات تقریبا به اندازه یک گردو است. سرطان پروستات که با نام کنسر پروستات نیز شناخته میشود، پیشرفت سرطان در پروستات است که غدهای در دستگاه تناسلی مردان است.بیشتر سرطانهای پروستات آرام رشد میکنند، اما برخی نسبتاً سریع رشد میکنند. مدارکی وجود دارند که نشان میدهند سطح PSA (آنتیژن ویژهی پروستات) در مردانی که ورزش نمیکنند بیشتر است و احتمال ابتلا به سرطان پروستات در مردانی که ورزش میکنند کمتر است. تحقیقات موسسه ملی سرطان آمریکا نشان داده است که مصرف منظم آب انار میتواند به حفظ سلامت پروستات کمک زیادی کند. از پزشکتان بخواهید که برنامهای برای کاهش سالم وزن برایتان تهیه کند.

بدون شک هیچ راهی برای جلوگیری از بروز سرطان پروستات وجود ندارد زیرا نمیتوان به کنترل تعداد زیادی از فاکتورهای خطر از قبیل سن، نژاد و سابقه خانوادگی پرداخت اما رعایت کردن برخی نکات باعث میشود که ریسک بروز سرطان پروستات کاهش پیدا کند. این مایع باعث رنگ شیری مایع منی میشه و مواد مغذیای داره که برای حفاظت، تغذیه و تقویت اسپرمهای درون مایع منی لازم و ضروریه. درزمان انزال، پروستات مایع شیری رنگی رو به مایع منی اضافه میکنه که قلیاییه. در مراحل اولیه بندرت نشانه ای ایجاد مینماید .اگر نئوپلاسم اینقدر بزرگ باشد که گردن مثانه را تحت فشار قرار دهدنشانه های انسداد ادراری(جريان ادرار ضعيف ، دردناک ، وقفه دار يا با شروع آهسته) ظاهر می شود.سایر علایم احساس درد در قشمت پایینی کمر و لگن خاسره، وجود خون در ادرار یا منی ،انزال دردناک است.اگر سرطان به پیشابراه یا مثانه هجوم آورد هماتوم ایجاد میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید