پیش درآمد یک فصل خوب برای پاری‌سن‌ژرمن؛ جشن بزرگ ستاره‌ها


به گزارش مجله خبری نگار، اگر سوپرجام فرانسه را چشم‌اندازی برای فصل پاری‌سن‌ژرمن فرض کنیم، باید نسبت به آینده این تیم خوشبین بود. تیم کریستوف گالتیه در دیدار با نانت، قهرمان جام حذفی فرانسه، از ابتدا تا انتها بر بازی مسلط بود و با چهار گل به پیروزی رسید، اما شاید مهم‌تر از بردن نخستین جام فصل، نقش ستاره‌ها در این پیروزی بود. کیلیان امباپه میهمانی را از دست داد، اما خبر خوب دیگر برای گالتیه اینکه جای خالی او اصلاً احساس نشد. نیمار، لیونل مسی و سرخیو راموس که فصل قبل به خاطر عملکردشان با انتقادات زیادی مواجه شدند، لبخند رضایت را به هواداران پاری‌سن‌ژرمن هدیه کردند. حتی جان‌لوییجی دوناروما هم عملکرد خیلی خوبی داشت. او وقتی نانتی‌ها جرأت حمله پیدا کردند، دو بار موزس سیمون نیجریه‌ای را ناکام کرد. این ایتالیایی که از نظر گالتیه مرد شماره یک دروازه پاریسی‌ها است، اوایل بازی هم یک شوت خوب را دفع کرد قبل از اینکه مسی و نیمار بازی را به دست بگیرند.

مسی درخشان مثل همیشه

فقط زمان مشخص می‌کند که آیا مسی می‌تواند این فرم را در طول فصل حفظ کند یا نه، اما بازی او مقابل نانت یادآور روزهایش در بارسلونا بود. فوق‌ستاره آرژانتینی همکاری خوبی با نیمار برای زدن گل اول داشت. این دو که در سوپرجام فصل قبل بازی نکردند، در این فصل خیلی هم مؤثر بودند. رابطه خوب این دو در بارسا دوباره به چشم آمد و این نویدبخش موفقیت بزرگی برای گالتیه است.

دبل و پاس گل از نیمار

بازی نیمار هم در این مسابقه تماشایی بود. او بعد از پاس گل به مسی یک ضربه ایستگاهی زد که هیچ کاری از آلبان لافونت، دروازه‌بان و کاپیتان نانت در برابر آن برنیامد. یک آمار ویران کننده: نیمار در تمام فصل قبل حتی یک گل از روی ضربات ایستگاهی نزد، آیا باید امیدوار به بازگشت نیمار درخشان باشیم؟

آماری دیگر: نیمار برای اولین بار در سوپرجام در ترکیب اصلی قرار گرفت، در بازی‌های دیگر یا اصلاً نبود یا به‌عنوان بازیکن جانشین می‌آمد. او تعهدش را در زمین فوتبال نشان داد.

او هشت دقیقه مانده به پایان، آخرین گل بازی را از روی نقطه پنالتی زد و بازی خوبش را تکمیل کرد.

هنرنمایی راموس

اگر مسی و نیمار در بازی مقابل نانت یک گام بلند رو به جلو برداشتند، راموس هم خیلی عقب نماند. مدافع اسپانیایی در فصل اول کارش در پاریس با مصدومیت‌های متعدد مواجه شد و آماج انتقادات هواداران قرار گرفت، اما بهترین راه برای فراموش کردن فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۱ چه بود: شروع فصل جدید با یک گل عالی.

در دقیقه ۵۷ راموس در محوطه جریمه نانت صاحب توپ شد در حالی که پشتش به دروازه بود. مدافع میانی سابق رئال مادرید که می‌دانست لافونت از جریان بازی خارج شده، با پشت پا گل سوم تیمش را زد و کار بازی را یکسره کرد.

پاری‌سن‌ژرمن سوپرجام فصل قبل را باخت در حالی که نیمار، مسی و امباپه حضور نداشتند. لیل به قهرمانی رسید و برای نخستین بار بعد از ۸ سال دست پاریسی‌ها از این جام کوتاه ماند. اگر آن آغاز فصل بد پاریسی‌ها بود، بنابراین می‌توان امید داشت این پیروزی سرآغاز یک فصل رؤیایی برای تیم گالتیه باشد. پاری‌سن‌ژرمن یازدهمین سوپرجام و نهمین سوپرجام در ۱۰ سال گذشته را برد. اما آیا این بهترین تیم پاریس است؟ آیا می‌تواند رویاپردازی کند؟ این چیزی است که پاری‌سن‌ژرمن به آن باور دارد.

دیدگاهتان را بنویسید