چگونه از موخوره جلوگیری کنیم؟

خمیر به دست آمده را بر روی مو قرار دهید تا چند ساعت بماند و سپس با آب ولرم شستشو دهید. جمع کردن موها: بستن مداوم موها با کش و پیچ دادن آنها بر روی سر باعث تحریک و شکنندگی در نوک موها می شود. هر بار که از اتوی مو و سشوار برای حالت دادن موها استفاده می کنید، رطوبت مو خشک و خشک تر می شود. وی تصریح کرد: علل ایجاد موخوره متفاوت بوده و باید توجه داشت که موهای خیلی بلند به این مشکل دچار میشود. نوک گیری موها در خانه هم کار دشواری نیست ولی قطعا کوتاه کردن موی صاف خیلی راحت تر از موی مجعد یا فرفری است. با این کار در واقع قسمت های آسیب دیده مو، کات می شود. اگر موهای فری دارید بهتر است کار کوتاهی مو را به آرایشگر ماهر بسپارید. همچنین از موخوره جلوگیری می کند، آسیب مو را کاهش می دهد و سلامت پوست سر را افزایش می دهد. خیلی ها توانسته اند با همین روش ساده، سلامت موهای خود را حفظ کنند.

راز این خانم ها hot rollers است: روش استفاده از انها خیلی راحت است، ظرف ۱۵ دقیقه گرم شده و بعد برای یک روز کامل موهایتان فر و موج دار می شود. اگر تار موی شما، دوشاخه شده و یک شاخه بلندتر از دیگری است، قبل از اینکه خیلی دیر شود، با انواع ماسکهای مراقبتی میتوان آن را درمان کرد. یک راه آسان برای خشک کردن مو ، به جای اینکه ساعتها منتظر بمانید تا موهای شما خشک شود، این است که بگذارید تا حدوداً 75 درصد آن، به صورت طبیعی با هوا خشک شود. مطالعات ثابت کرده اند که چای سبز حاوی ویژگی های آنتی اکسیدان هستند و رشد مو را تحریک می کنند . حالا اگر هر از گاهی انتهای مو کوتاه می شد، مجالی برای رشد موخوره تا به این حد نبود. حالا که فهمیدیم موخوره چیست و علت به وجود آمدن موخوره را نیز فهمیدیم و با انواع آن آشنا شدیم وقت آن رسیده است که با راههای درمان آنهم آشنا شویم. سرکه سیب درمانی خانگی است که مزایای زیادی از قبیل کاهش کلسترول. موخوره درنتیجهی استفاده از مواد شیمیایی نامناسب، استفاده بیشازاندازه از سشوار، استفادهی نادرست از انواع برس و شانه و عوامل اینچنینی ایجاد میشود و متأسفانه هیچ درمانی برای آن وجود ندارد.

این ماسک هم موهای شما را درخشان میکند و هم باعث از بین رفتن موخورهها میشود. وی افزود: قرار گرفتن در معرض زیاد نور خورشید و همچنین گرد و خاک نیز موجب بروز موخوره میشود. قرار گرفتن در زیر نور مستقیم آفتاب، استفاده از مواد حالت دهنده شیمیایی روی موها، عدم رسیدگی به موها از سایر عوامل موثر در ایجاد موخوره هستند. نادیده گرفتن موخوره مشکل را برطرف نمی کند باید تا فرصت باقی است به نحوی از شر موهای دو یا چند شاخه و موخوره خلاص شوید. برای دریافت نتیجهی بهتر، کمی هم شیر به آن اضافه کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید.حالا ماسک را روی پوست سرتان بمالید و حدود ۲۰ دقیقه، یا تا زمانی که ماسک خشک شود صبر کنید. بهتر است که فقط حوله را روی موهای خود قرار دهید. چربی و روغن طبیعی سر در موهای رنگ شده کمتر از موهای سالم است. این روغن در درمان مشکلات اساسی مثل خارش کف سر، شوره، عفونت، قارچ و چربی بیش از حد پوست سر عملکردی شگفت انگیز داردگاهش اوقات موها به دلیل وجود موخوره بسیار شکننده میشوند. برای از بین بردن موخوره کافی است تا حداقل در طول یک پروسه ۶ ماهه از روغن مریم گلی استفاده کنید.

وقتی نوک تارهای مو را کوتاه می کنید موخوره نیز به همراه موهای بریده شده، حذف می شود. موخوره با چند شاخه شدن انتهای مو همراه است. استفاده از روغن نارگیل یکی از رایجترین و قدیمیترین روشهای مبارزه با موخوره بوده است. برای تهیه این ماسک عالی سه قاشق غذاخوری روغن زیتون را با دو قاشق غذاخوری عسل خالص ترکیب کنید. اگر چه اثبات فواید روغن زیتون برای موها نیاز به تحقیقات بیشتری دارد. برخی از افراد هم با کمک ماسک موی ضد موخوره یا سایر درمان های خانگی، سعی در مهار موخوره دارند.استفاده از شمع برای رفع موخوره، روغن داغ و … کره کاکائو را میتوان برای هر نوع مویی مورد استفاده قرار داد؛ خصوصا موهای فر یا اسیب دیده و موخوره. این یک باور اشتباه است کوتاه کردن انتهای مو و یا تیغ انداختن سر هیچ ارتباطی با افزایش طولی مو ندارد. از تماس محصول با چشمها جلوگیری کرده و در صورت تماس اتفاقی فورا با آب فراوان بشویید. و به یاد داشته باشید، هزینه لزوما کیفیت محصول را نشان نمی دهد. حتی رنگ موها نیز در اثر ابتلا به موخوره حالت نامنظم و غیر یکنواختی را به خود می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید