7 نکته کاربردی برای جلوگیری از موخوره(شکستگی انتهای مو) – طاهری پلاست

قطعاً غذایی کامل است که همچنین درمان کاملی برای مراقبت از مو است. روتین مراقبت از مو به چه عواملی بستگی دارد؟ موخوره شدید زمانی اتفاق میفتد که هنگام موخوره در موهای شما ایجاد میشود نسبت به چیدن آن اقدام نمیکنید و همچنان مراقبت از مو و راههای درمان و پیشگیری از گسترش موخوره را نادیده میگیرید. برخی به این درمان به خوبی پاسخ می دهند و موخوره آن ها در کمتر از چند روز برطرف می شود. توانایی عسل در برطرف کردن مشکلات مو را خودتان به خوبی می دانید. اگر شما بتوانید عسل اصل تهیه و آن را به موهای خود بمالید، مطمئنا در کمتر از 10 روز موخوره شما برطرف می شود. برای تهیه این ترکیب کمی آب پرتقال طبیعی و دو عدد تخم مرغ را با هم مخلوط کنید و ساقه های موی خود را به آن آغشته کنید و پس از سی الی چهل دقیقه موهای خود را شستشو دهید.

با این حال آمار نشان می دهد که در 61 درصد افراد قهوه کارایی لازم را دارد؛ مخصوصا اگر با عسل ترکیب شود. اگر بخواهیم در میان میوه ها به یکی از مقوی ترین آن ها آن اشاره کنیم، قطعا موز در راس قرار می گیرد. همچنین لازم است بدانید زمانی که ساقه مو از درازا شکاف برمی دارد و سر مو شاخ شاخ می گردد، به آن موخوره می گویند. در موز همچنین ترکیبات شیمیایی خاصی وجود دارد که می توانند عوامل آسیب زننده به مو را از بین ببرند. استفاده از این ماده، مقادیر مناسبی از شکر و پروتئین را به فولیکولهای آسیبدیده مو میرساند. افزایش جریان خون منجر به تغذیه رسانی بهتر به بافت سلولی کف سر شده و نتیجه این فرایند ریزش موها کاهش یافته و رشد موها به مرور زمان افزایش چشم گیری خواهد داشت. زیرا همگی این ترکیبات قدرت تمیزکنندگی بالایی دارند، چربی طبیعی موها را از بین برده و به مرور زمان موها را خشک و شکننده نموده و درنهایت موجب موخوره میشوند. این وسیله فواید بسیار زیادی دارد که یکی از آنها صرفهجویی در زمان است. زیرا شنا در استخر به دلیل وجود مقادیر زیاد کلر در آب استخر موجب آسیب زیادی به موها میشود که یکی از این آسیبها ایجاد موخوره است.

موخوره سه شاخه: در این نوع موخوره نیز سر مو دچار شکاف میشود. تعداد دفعات شستشوی موی سر در هفته بسته به نوع مو متفاوت است؛ مثلاً برای موهای خیلی چرب احتمالاً نیاز به شستشوی روزانه یا یک روز در میان میباشد و برای موهای معمولی دو تا سه مرتبه شستشو در هفته کافی است اما در مورد موهای خشک که بیشتر مستعد موخوره هستند، نباید بیش از یکبار در هفته شستشو صورت گیرد. همچنین دارای اسیدهای چرب مرطوب کننده و مقدار زیادی پروتئین می باشد. برای موهای کراتینه شده شامپوهای زیادی در برند های مختلف همچون ترزمه ، بلوندیس ، استم سل ، ردیست ، بلونی و … شما برای از بین بردن موخوره دو راه بیشتر ندارید یا باید کل موهایتان را یک دست و چند سانتیمتر بالاتر از قسمتهای موخورهدار کوتاه کنید و یا ساعت ها وقت بگذارید و شخص دیگری تمام این موخورهها را یکییکی از روی سرتان جدا کند که در این روش هم وقت زیادی صرف میشود و هم امکان خطا وجود دارد.

بنابراین با وجود این قرص عالی میتوانید بدون هیچ نگرانی از کوتاه کردن موها، در طی مدت طولانی موهای خود را بلند کنید چراکه مطمئنا خبری از موخوره مو نخواهد شد. ✔ هنگامی قصد شنا کردن در آب استخر را دارید موهای خود را با یک روغن آغشته نموده و سپس با کلاه مخصوص شنا بپوشانید زیرا این کار موجب محافظت موهای شما در برابر موخوره و سایر آسیبها میشود. ✔ در زمانی که برای خشکی مو عجله دارید و یا در فصل سرما برای جلوگیری سرماخوردگی میخواهید با سشوار سریع موهایتان را خشک کنید بهتر است ابتدا موهایتان را با حوله خشک کرده و از یک سرم مقاوم­ کننده در برابر گرما بر روی موهایتان استفاده کنید سپس با استفاده از سشوار با حرارت ملایم و خنک سشوار با فاصله زیاد (بیش از 20 سانتیمتر ) برای تکمیل خشک کردن موهایتان استفاده کنید تا آسیب ناشی از کاهش رطوبت مو توسط سشوار کمتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید